Virgin z Dodą Elektrodą
Archiwum

26 lutego 2006 r. godz. 17.00

[inline:01=Doda i Virgin]"Doda", czyli Dorota Rabczewska, urodziła się 15 lutego 1984 r. w Ciechanowie. Jak sama twierdzi: "należy do zjawisk paranormalnych". Swoją karierę rozpoczęła w wieku trzynastu lat. Śpiewała w "Metrze" oraz w Teatrze "Buffo", ale zawsze chciała zostać piosenkarką rockową. Lekcję śpiewu brała u Elżbiety Zapendowskiej, znanej z programu "Idol".

Ogólnopolską karierę rozpoczęła od udziału w reality show "Bar". W programie chciała za wszelką cenę wypromować zespół Virgin, w którym od 2000 r. jest wokalistką. Udało się. W skład grupy wchodzą: "Doda" - wokal oraz Tomek Lubert - gitary, instrumenty klawiszowe, loopy. Płyty "Dody" są różnorodne - zawierają szybkie, dynamiczne piosenki oraz wolne i wzruszające ballady. Ich pierwsza płyta zatytułowana po prostu "Virgin" rozeszła się w błyskawicznym tempie w liczbie 11.000 egzemplarzy. To nie lada wyczyn jak na początkujący zespół.

Dzięki młodej, energicznej, pewnej siebie, a zarazem kontrowersyjnej wokalistce, grupa zyskuje coraz większą liczbę fanów. Koncertuje i zdobywa nagrody. Na swoim muzycznym koncie ma min. nagrodę Fryderyka w kategorii: Najlepszy Debiut Roku 2002, Bursztynowy Słowik na Festiwalu w Sopocie oraz
"najświeższa zdobycz" - Telekamery 2006. Ostatnia płyta "Ficca", miała swoją premierę 24 października 2005 r. "Doda" jest autorką większości tekstów na płytach, natomiast za skomponowanie piosenek odpowiedzialny jest Tomek Lubert. Najbliższe plany "Dody" to zrobienie międzynarodowej kariery.

Zdjęcia z imprezy

(łopuch)