Kabaretowy Dobry Wieczór
Archiwum

11 marca 2006 r. godz. 19.00

[inline:07]wystąpili:

- Edyta Jungowska i Rafał Bryndal
- Grzegorz Halama
- Jerzy Kryszak
- Piotr Bałtroczyk
- Łowcy.B
- Kabaret „Rak”

Zdjęcia z imprezy
Edyta Jungowska i Rafał Bryndal

[inline:03]Znani m.in. z Radia „Zet” z programu „Rozmowy rolowane”. Jungowska, szanowana aktorka teatralna, kojarzona jest głównie z telewizyjną rolą siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”. Dziś, wraz ze swoim radiowym partnerem Bryndalem rozbawia słuchaczy do łez, zwłaszcza kiedy „rolują” polityków, gwiazdy kina i sceny muzycznej.

„Każdy program to nowa przygoda. Pomysły przychodzą nam do głowy
w trakcie realizacji, czyli kiedy już jesteśmy w studio. Zawsze mamy przygotowany materiał, nad którym pracuje wcześniej Bryndal. Potem szukamy słowa klucza, które naprowadzi nas na jakąś historię, anegdotę. Wokół tego powstaje historia. Czasami komentujemy wydarzenia polityczne
i wówczas pod to staramy się ułożyć rolowanie” - twierdzi Jungowska.


[inline:02]

Grzegorz Halama

Uwielbiany przez tłumy komik, najbardziej ceniony za umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością. Styl kabaretu porównywany jest do amerykańskiej tradycji komików „stand-up comedy”. Kabaret związany jest
z Krakowem z piwnicą artystyczną "Zielone Szkiełko".


[inline:04]

Jerzy Kryszak

Należy do osób, których nie trzeba przedstawiać. Aktor, satyryk, parodysta. Naśladowanie postaci z życia społeczno-politycznego jest jego pasją, satyrycznie przerysowuje ich zachowanie oraz otaczającą rzeczywistość.

Piotr Bałtroczyk
[inline:01]
"Można się z koniem kopać, ale przyjemność żadna" - to jego życiowe motto. O sobie samym mówi: „prosty prezenter radiowy”. Jest dziennikarzem, poetą. Popularność zyskał dzięki autorskiej audycji „Radio potłuczonych”. Jest laureatem prestiżowej nagrody im. A. Waligórskiego przyznawanej przez kabaret „Elita”.


[inline:05]
Łowcy.B

Szóstka zwariowanych studentów z Uniwersytetu Śląskiego z Cieszyna, którzy swoim zachowaniem, wymyślnymi minami, żartami rozśmieszą każdą publiczność. Znane hasło „Łowców” to: „gilajmy się”. Prezentują absurdalny humor z przewagą pantomimy.

Kabaret „Rak”

[inline:09]Powstał na przełomie roku 1981-1982. Wtedy też trójka przyjaciół z Rudy Śląskiej wpadła na pomysł założenia kabaretu. Jego nazwa pochodzi od pierwszych liter imion założycieli - Ryszarda Siwka, Andrzeja Stefaniuka oraz Krzysztofa Hanke - znanego z roli Huberta Dwornioka, czyli Bercika w serialu „Święta wojna”. Obecnie Kabaret „Rak” tworzą: „Bercik”, Grzegorz Poloczek oraz Krzysztof Respondek. Publiczność ceni ich nie tylko za oryginalną gwarę śląska, ale za błyskotliwe teksty, pomysłowe skecze i temperament.


Informacje na temat kabaretów można znaleźć na stronach:

www.konferansjerzy.pl
www.bama.koncert.com.pl

(łopuch)