Scena Kabaretowa - Kabaret Długi i Czerwony Tulipan
ArchiwumScena Kabaretowa

WIOSNĄ DOBRZE SIĘ PRZYTULIĆ


W czwartek 29 marca 2007 r. o godz. 19.00, odbyła się kolejna odsłona Sceny Kabaretowej Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca.

Tym razem gościem Kabaretu Długi był zespół z pogranicza kabaretu, krainy łagodności, poezji śpiewanej i teatru - Czerwony Tulipan.

Ten olsztyński, kultowy zespół powstał w 1985 roku, a tworzą go: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Stefan Brzozowski i Andrzej Czamara.
W ponad dwudziestoletniej działalności grupa wydała kilka kaset magnetofonowych i 9 płyt CD, w tym "Platynowe przeboje". Mimo nieobecności w mediach ma na swoim koncie sporo przebojów. Czerwony Tulipan znakomicie sprawdza się na koncertach, potrafi rozśmieszyć i wzruszyć do łez.


Mistrzostwo warsztatowe, wspaniale zharmonizowane głosy, świetne aranżacje, wirtuozeria instrumentalistów, piękne i niebanalne melodie oraz najwyższej próby teksty - to wszystko Czerwony Tulipan prezentuje swoim widzom i słuchaczom, których liczba lawinowo rośnie. Piosenki "Jedyne co mam", "Czyści jak łza", "Wybuduj mi dom", "A jednak po nas coś zostanie" i wiele innych widownia śpiewa razem z zespołem.

W Kawiarni Artystycznej zespół przedstawił program "Wiosną dobrze się przytulić na długo".


oprac.: (ZUW)