Scena Kabaretowa - Kabaret Długi i Zbigniew Wodecki
Archiwum

KABARETOWE WCIELENIE ZBIGNIEWA W.

W czwartek, 19 kwietnia o godz. 19.00, w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpił gość niezwykły. Wirtuoz skrzypiec, wspaniały trębacz, obdarzony rozpoznawalnym głosem wokalista, kompozytor, wykonawca przebojów muzyki rozrywkowej - Zbigniew Wodecki.

Widzowie, którzy mieli szczęście uczestniczyć w klubowych koncertach Zbigniewa Wodeckiego wiedzą, że ma on oryginalne poczucie humoru, zdolności parodystyczne i świetny kontakt z widownią. Zbigniew Wodecki, rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat.
Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. Wszyscy znają i śpiewają jego niezapomniane przeboje: „Chałupy welcome to", "Zacznij od Bacha", „Z Tobą chcę oglądać świat” oraz słynną "Pszczółkę Maję".

Wodecki jest multiinstrumentalistą, kompozytorem, aranżerem. Sam o sobie mówi, że jest "śpiewającym muzykiem". Jest także laureatem wielu konkursów i festiwali. W 2002 roku wydał kolejną płytę "Obok siebie", która okazała się wielkim sukcesem. Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na wielkie gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN "Droga do gwiazd". Szerokiej publiczności znany jest także jako juror w popularnym show TVN „Taniec z gwiazdami”.

Oprac.: (ZUW)

 
Galeria fotografii