R'n'B Party
Archiwum

11 maja w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbyło się Black & White Party w klimacie R'n'B, rap, hip-hop.
Wystapił m.in.: DJ XL, DJ BQ, Marcell i AXIS.


DJ XL za gramofonami po raz pierwszy stanął sześć lat temu. Od tego czasu prowadzi regularne imprezy hip-hop, r'n'b, reggae-dancehall oraz Dancehall Queen w wielu klubach na Śląsku (m.in.: Quasar - Gliwice, Metro - Piekary Śląskie, Schron - Piekary Śląskie, Freeway - Gliwice, Esencja - Zabrze, Bohema - Zabrze, Orange - Bielsko, Regres – Bytom).
Jego ulubionym kierunkiem w muzyce jest jamajski dancehall z odrobiną „roots” i „ska”, ale XL nie stroni również od polskich produkcji. „Staram się grać z jak największej ilości płytek prosto z Jamajki” - mówi XL.

Marcell czyli Maciej Piekara jest dwudziestoletnim DJ’em z sześcioletnim doświadczeniem dyskotekowo - scenicznym i współzałożycielem Hipnotic. Od kilku lat profesjonalnie zajmuje się realizacją, organizacją i nagłośnieniem wielu imprez rozrywkowych. Posiada spore doświadczenie muzyczne, zdobyte w licznych klubach (Esencja - Zabrze, Virus - Gliwice, WooDo – Gliwice). Preferencje muzyczne Marcella to: house, electro, electroclash, trance, dance core oraz szeroko pojęta muzyka taneczna.

DJ Axis czyli Wojtek. Jest zabrzaninem, rezydującym w Promilu w Gliwicach. Występował m.in.: w VIP Zabrze, Esencja Zabrze , Pub Furtian Zabrze , Oficjalny Pub Warka Zabrze,Freeway Gliwice, Fantasy Park Ruda Śląska, Club Jounqlers Anglia Southampton.
Od roku jest także także producentem i remixerem.

Dj BQ na scenie jest już od ponad ośmiu lat. Jego pasją jest hip-hop, dużo gra w Zabrzu i okolicy. Ostatnio pracuje głównie z Hadesem i DJ XL.
Grał m.in.: w Esencji Zabrze, Wiatrak Zabrze, Regres Bytom, Metro - Piekary Śląskie, Schron Piekary Śląskie. 21 marca wystąpił w Kawiarni Artystycznej DMiT na koncercie wiosna.hip-hop.pl.


Oprac.:(ZUW)