Cudowny Świat Barbie i LEGO
Archiwum

Już 12 kwietnia Dom Muzyki i Tańca zaprezentuje największą światową wystawę lalek Barbie i klocków LEGO, którą zachwycało się pół miliona widzów w Niemczech, Austrii, Chorwacji, Danii, Szwecji, Portugalii, Grecji i na Węgrzech. Wszyscy zwiedzający oczarowani byli niezwykłą wycieczką poprzez pięć dekad historii zabawek. Wystawa THE WONDERFUL WORLD OF BARBIE AND LEGO pobiła wszelkie rekordy frekwencji.
Dwie najwspanialsze i najbardziej znane zabawki świata - lalki Barbie i klocki LEGO - zostaną zaprezentowane wspólnie na jednej wystawie dla całej rodziny. Widzowie będą mogli zobaczyć setki najpiękniejszych lalek inspirowanych modą, muzyką, filmem i historią (począwszy od "Barbie nr 1" z 1959, stworzoną przez Ruth Handler, do współczesnych, kosztownych egzemplarzy kolekcjonerskich) oraz tysiące klocków.
[inline:03=Powiększ]
 

To niewiarygodna kolekcja modeli, w tym: Ferrari, Statua Wolności, okręty i skomplikowane budowle. Fascynujące kształty i pomysłowa aranżacja bazuje na klockach Lego, które pojawiły się w supermarketach już w 1958 roku.

Tak samo niegdyś, jak i obecnie, Barbie i LEGO są niekwestionowanymi supergwiazdami dziecięcych pokoi na całym świecie. Przez ponad trzy pokolenia zestaw klocków lub lalka pod choinką były najbardziej oczekiwanym prezentem. Przy sprzedaży na kwotę niemal 4 miliardów dolarów Barbie ma bezkonkurencyjny tytuł bestsellera wszechczasów. Statystycznie lalka ta jest kupowana co 3 sekundy. Liczba wyprodukowanych dotąd klocków LEGO jest tak ogromna, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają obecnie 52 sztuki. Autor LEGO, stolarz Ole Kirk Christiansen, nawet nie marzył o takim sukcesie, gdy zakładał pierwszą fabrykę.

W kolekcji, którą będzie można zobaczyć na wystawie, znajdują się wyjątkowo cenne egzemplarze, wyprodukowane na podobieństwo gwiazd kina i muzyki. Swoje wyjatkowe lalki mają takie gwiazdy jak Marylin Monroe, Elysabeth Toaylor, Audrey Hepburn oraz Shakira. Pod wpływem filmu „Gorączka sobotniej nocy” oraz muzyki Bee Gees i Abby powstała disco Barbie. Późniejsza lalka lat 80’ propagowała modę na aerobik i tenis, a także blask i szyk rodem z „Dallas” i „Dynastii”. Seria „Harley Davidson” pokazała lalkę w zupełnie innym wcieleniu – kultowej „Route 66”. Kolekcja „Lalki Świata” daje natomiast wgląd w modę i kulturę wielu krajów świata. Barbie lat 90’ to współczesna kombinacja kolorowego stylu, nowoczesnej mody i sportu.

Na wystawie będzie można również zobaczyć filmy z udziałem Barbie: "Dziadek do Orzechów", "Jezioro Łabędzie", "Barbie i magia Pegaza" oraz "Wróżkolandia". Na najmłodszych uczestników czekać będzie wspaniały pokój gier i zabaw z mnóstwem lalek Barbie i klocków Lego, a na rodziców - kafeteria.

Więcej informacji na stronach:

www.barbie-lego.pl

www.makroconcert.pl

Bilety:

15 zł. – ulgowy w dzień powszedni
20 zł. – normalny w dzień powszedni
20 zł. – ulgowy w weekend
25 zł. – normalny w weekend
50 zł. – rodzinny w dzień powszedni
60 zł. – rodzinny w weekend

Bilet rodzinny upoważnia do wejścia dwóch osób dorosłych oraz jednego lub dwojga dzieci.

Bilet ulgowy upoważnia do wejścia:

- dzieci,
- młodzież uczącą się za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej,
- studentów za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej.

oprac.:(ZUW)
Do pobrania: