Konferencja "Programy wsparcia przedsiębiorców w województwie śląskim"
Archiwum

16 października 2007 r. o godz. 9.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się konferencja „Programy wsparcia przedsiębiorców w województwie śląskim”.
Konferencja zorganizowana przez realizatorów projektu „Działasz w kulturze? Załóż firmę!”. Do udziału w konferencji zaproszono przedsiębiorców, przedstawicieli Samorządu oraz media z województwa śląskiego.

Konferencja była częścią projektu realizowanego w ramach ZPORR 2.5 „Promocja przedsiębiorczości”, który miał na celu m.in. wspieranie przedsiębiorczości w formie szkoleń, doradztwa i wsparcia inwestycyjnego dla osób gotowych do podjęcia samodzielnej działalności gospodarczej. Konferencja miała przybliżyć przedsiębiorcom i wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Śląska dobre praktyki w zakresie różnych form wsparcia przedsiębiorczości w województwie, instytucje otoczenia biznesu, programy pomocowe, itd. Podczas konferencji przedstawiona zostanała informacja nt. przebiegu i efektów projektu „Działasz w kulturze? Załóż firmę!”. Przedstawione zostały także przykłady przedsiębiorstw założonych w trakcie realizacji projektu przez beneficjentów ostatecznych, którzy podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej. Zostały także przedstawione zagadnienia polityki i programów samorządu województwa śląskiego w zakresie wsparcia dla przedsiębiorców w nowym okresie finansowania 2007 – 2013, zagadnienia związane ze wspieraniem przedsiębiorczości w Zabrzu, a Urząd Pracy przedstawił formy pomocy dla przedsiębiorców oferowane przez tą instytucję. Program konferencji został wzbogacony o prezentację wybranych ofert preferencyjnych kredytów i pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Biuro konferencji: Veno’s Studio, ul. Wolności 311, 41-800 Zabrze,
tel. 032 777 44 10 : projekt@venos.zabrze.pl

Program konferencji (PDF, 74 kB)