Koncert Końcoworoczny Wydziału Wokalnego Studium Muzyki Rozrywkowej VENO'S STUDIO
Archiwum

17 czerwca 2008 r. godz. 18.00

Kawiarnia Artystyczna

Veno's Studio17 czerwca o godz. 18.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbył się koncert końcoworoczny Wydziału Wokalnego Studium Muzyki Rozrywkowej oraz słuchaczy Wydziału Wokalnego Szkoły Umuzykalniającej w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia VENO'S STUDIO. Można było usłyszeć - w ciekawych aranżacjach - prawie 20 uczniów i słuchaczy zabrzańskiej szkoły.

Jest to jeden z kilku koncertów końcoworocznych podsumowujących kolejny, dziewiąty już, rok pracy szkoły. Trzy kolejne prezentacje wyników pracy (oprócz dwóch koncertów dyplomowych, które odbyły się w Kawiarni Artystycznej 12 oraz 17 czerwca) odbyły się 16 czerwca w auli Przedszkola Katolickiego TĘCZA.

Szkoła rozwija muzyczne pasje młodych ludzi od 1999 roku i jest wynikiem zapotrzebowania, jakie pojawiło się na rynku edukacji muzycznej oraz rozszerzeniem formuły istniejących form nauczania muzyki. System kształcenia w szkole opiera się na podstawie programowej oraz ramowych programach nauczania obowiązujących we wszystkich szkołach muzycznych z poszerzeniem o autorskie programy nauczania w zakresie muzyki rozrywkowej.

W koncercie końcoworocznym wystąpili wokaliści z większym lub mniejszym stażem „estradowym”, którzy osiągają już sukcesy na regionalnych i ogólnopolskich festiwalach. Mogliśmy między innymi usłyszeć:

Magdalenę Michalak - laureatkę I miejsca na Festiwalu Kolęd Angielskich w Jaworznie, I miejsca na VI Festiwalu Piosenki Europejskiej w Chwałowicach, II miejsca na 53. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka, III miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na XIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej Knurów 2008, wyróżnioną na XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej 2008 w Brzegu.

Konrada Wójcika - laureata nagrody specjalnej Festiwalu Młodych Talentów w Zabrzu 2008, III miejsca na 53. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka, II miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych XIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej Knurów 2008.

Magdalenę Pociechę - laureatkę II miejsca na 53. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka, wyróżnioną na XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej 2008 w Brzegu, wyróżnioną na XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej 2008 w Brzegu.

Joannę Panicz - która otrzymała wyróżnienie na 53. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka.

Wystąpili także: Marta Bednarczyk, Julia Knysak, Katarzyna Larysz, Maciek Lorenowicz, Michał Łachecki, Kinga Wadowska, Agata Wolniak, Katarzyna Zemsta, Małgorzata Żołnierek, Wiktoria Kowalska, Karolina Kowalska, Krzysztof Jojko, Mateusz Knapik oraz Alicja Czyżyk.

Koncert, dzięki różnorodności barw głosów, zróżnicowanej stylistyce, ciekawych aranżacjach był na pewno okazją do spędzenia udanego, muzycznego wieczoru.

Opieka dydaktyczno-artystyczna nad koncertem: Katarzyna Kupiec.

Wstęp wolny.