2008-12-05 Kabareton Mikołajkowy
Archiwum


Już wkrótce ważne wydarzenie dla miłośników kabaretów. 5 grudnia o godz. 19.00 na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się Mikołajkowy Kabareton, który zapewni dużą dawkę dobrego humoru. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć na scenie Piotra Bałtroczyka, Cezarego Pazurę, Kabaret Słuchajcie oraz Grupę MoCarta. Swój repertuar zaprezentuje także Kabaret pod Wyrwigroszem.
Kabaret Słuchajcie powstał w 1998 r. w Zielonej Górze i należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Ma na swoim koncie kilka programów kabaretowych, m.in. „Ludzie to świry” oraz „Kelner Jerzy”. „Kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego”- takie określenie Grupy MoCarta widnieje na stronie internetowej kabaretu. Kabaret tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Zdobywcy licznych nagród, zajmują się nie tylko repertuarem kabaretowym, ale również muzyką klasyczną i rozrywkową.
Założony w 1990 r. przez dwóch absolwentów PWST w Krakowie: Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, Kabaret pod Wyrwigroszem, niezmiennie od lat bawi publiczność. Początkowo kabaret występował pod nazwą Somgorsi. Sympatię publiczności zdobył dzięki autorskim programom o nie poruszanej dotąd tematyce. Tak ogromna dawka humoru na scenie z pewnością zagwarantuje widzom dobre samopoczucie i wyśmienitą zabawę.