2009-02-13 Koncert Walentynkowy „A ja będę Twym Aniołem”
Archiwum

W przeddzień Dnia Zakochanych odbył się koncert walentynkowy zatytułowany jest „A ja będę Twym Aniołem”, w którym wystąpiły znane i lubiane polskie zespoły: Sumptuastic, Video oraz Łzy.
Założony w Bolesławcu zespół Sumptuastic zadebiutował w 2001 r. albumem „... Bo to wszystko jest dla ciebie”. Grupa, znana także z takich utworów jak „Kołysanka”, „Za jeden uśmiech twój”, „Bo mam ciebie”, szybko znalazła swoich fanów. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów, zarówno krajowych jak i zagranicznych.
Na scenie zaprezentował się także zespół Łzy, który powstał w 1996 r. w Pszowie. Grupa wydała kilka albumów, z czego dwa - „W związku z samotnością” i „Nie czekaj na jutro” - zyskały status Platynowej Płyty. W 2003 r. zespół otrzymał Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za utwór „Oczy szeroko zamknięte”. W 2004 r., również podczas festiwalu opolskiego, Łzy zdobyły dwie Superjedynki w kategorii Zespół Roku oraz Przebój Roku (za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte”).
Kolejnym wykonawcą w koncercie walentynkowym będzie grupa Video, założona w 2007 r.
przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i znanego z grupy Virgin Tomasza Luberta.
W 2008 r. zespół wydał debiutancką płytę „Video Gra”, na której znalazł się m.in. utwór „Soft”, wykonany wspólnie z Anną Wyszkoni.