2010-04-18 ANDRZEJ PIASECZNY & SEWERYN KRAJEWSKI TOUR 2010
Archiwum


NAJLEPSZY POLSKI WOKALISTA oraz LEGENDA POLSKIEJ MUZYKI ROZRYWKOWEJ w koncercie jakiego jeszcze nie było!!!
Po niebywałym sukcesie trasy jesiennej Artyści rozpoczynają cykl koncertów wiosennych promujących płytę live „Na przekór nowym czasom - live”, która już w dniu premiery (30.11.2009 r.) otrzymała status Złotej.

Ich poprzednia wspólna płyta "Spis rzeczy ulubionych" już jest klasyką polskiej muzyki rozrywkowej.
Ich wspólna piosenka "Chodź, przytul, przebacz" już jest jednym z największych polskich przebojów.
Ale czy mogło być inaczej, skoro nawiązali ze sobą współpracę jeden z najbardziej utalentowanych i nieustannie rozwijający swój talent wokalista Andrzej "Piasek" Piaseczny i współtwórca sukcesu "Czerwonych Gitar" - jednego z największych polskich zespołów w historii - legenda polskiej sceny muzycznej, Seweryn Krajewski?
Tu nikt nie chciał dominować, pokazywać, że jest lepszym. Tu rodziła się wspaniała muzyka, tu kształtowały się dobre, trafiające do słuchających teksty. Tu nie chodziło o występ na chwilę, ku uciesze publiczności.
Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski zrealizowali muzyczny projekt na
najwyższym poziomie, spójny w warstwie brzmieniowej i tekstowej, stworzyli znakomitą płytę.
Udowodnili, że jest możliwa współpraca gwiazd z różnych muzycznych epok, że muzyka może łączyć pokolenia, że czasy, kiedy cała publiczność śpiewała przeboje razem z wykonawcami, wcale nie minęły.
Trzeba tylko pomysłowości, charyzmy, profesjonalizmu i tego nieuchwytnego "talentu", czegoś, co wynosi artystę kilka poziomów wyżej.
Seweryn Krajewski i Andrzej Piaseczny do takich artystów właśnie należą.

Na naszym jedynym i niezapomnianym koncercie zabrzmią nie tylko utwory z najnowszej płyty Piaska "Spis rzeczy ulubionych", ale także najlepszego wokalisty w historii polskiej muzyki rozrywkowej, legendy polskiej sceny muzycznej Seweryna Krajewskiego. Usłyszymy niezapomniane utwory m.in.: Anna Maria, Remedium, Uciekaj moje serce i inne.
Obaj Artyści zaproszą wszystkich na zaskakującą podróż - w czasy uciekających serc, wzruszających muzycznych przeżyć i niespodzianek.

NEWS:
• Andrzej podczas gali SuperJedynek na festiwalu w Opolu zdobył wszystko, co było do zdobycia - SuperJedynkę w kategorii Artysta Roku, przebojem roku została uhonorowana SuperJedynką piosenka "Chodź, przytul, przebacz", a dodatkowo występ Andrzeja został uznany, głosami widzów, za najlepszy podczas całego wieczoru i nagrodzono go SuperJedynką za SuperWystęp.
• płyta "Spis Rzeczy Ulubionych" uzyskała status MULTIPLATYNOWEJ PŁYTY!!!, której oficjalne wręczenie odbyło się 12.12.2009 r. w Sali Kongresowej w Warszawie.
• Andrzej Piaseczny został nominowany w kategorii muzyka do Telekamer
2010 r.
• Andrzej Piaseczny otrzymał nominację do nagrody Eska Music Awars
2010 r., których oficjalne wręczenie odbędzie się 23.04.2010 r.
• W plebiscycie Radia Zet największym przebojem 2009 roku okazał się singiel z multiplatynowej płyty Andrzeja "Spis Rzeczy Ulubionych" - "Chodź, przytul przebacz". W Radiu Wawa zwyciężył zaś drugi singiel z tej samej płyty "Rysowane Tobie".
Zobacz zdjęcia z imprezy