2009-11-11 Kabaretowy Dobry Wieczór
Archiwum


Któż z nas nie lubi się pośmiać? Tych, którzy lubią szczególnie, zaprosiliśmy na wieczór, podczas którego bawili nas: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smail oraz Słoiczek po cukrze, a także Mario Kałamaga, Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Edyta Jungowska i Katarzyna Kwiatkowska.
Kabaret Młodych Panów z Rybnika znamy m.in. z takich skeczów jak: Górnik, Alkohol czy Dziewczyna z inkubatora. Czwórka z Lublina to Kabaret Smile, niezapomniany z parodii zespołu Backstreet Boys w skeczu Kocham pierogi. A Słoiczek po Cukrze to nietypowy kabaret, bo to dwie panie - Małgorzata Szapował i Magdalena Mleczak, które przeczą temu, że kabaret to męska domena.
Mario Kałamaga to sepleniący lider kabaretu Łowcy. B, wiecznych studentów z Cieszyna. Jerzego Kryszaka znamy jako aktora, ale także świetnego parodystę postaci polskiej sceny politycznej, i nie tylko. Andrzej Grabowski chyba najczęściej kojarzony jest z postacią Ferdynanda Kiepskiego – głównego bohatera znanego komediowego serialu, mimo że ma na swoim koncie wiele ról teatralnych i filmowych. No i do tego grona dołączą jeszcze dwie panie – znana z serialu „Na dobre i na złe” siostra Bożenka, czyli Edyta Jungowska, oraz Katarzyna Kwiatkowska – polska aktorka kinowo-teatralna, którą pamiętamy z ubiegłorocznej produkcji „Ile waży koń trojański?”, gdzie zagrała Martę.