2010-11-05 koncert „Serce za serce”
Archiwum


Już po raz XIX Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi organizuje koncert „Serce za serce”. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie Aleksander Teliga (bas) - znakomity, wszechstronny śpiewak, absolwent Konserwatorium Wokalno-Aktorskiego we Lwowie. Od ponad 20 lat występuje na deskach czołowych scen teatralnych i operowych Polski, Austrii, Hiszpanii, Francji, Czech, Irlandii, Niemiec i Włoch, w tym mediolańskiej La Scali. Jego artystyczną macierzą jest Opera Śląska w Bytomiu, gdzie w 1990 r. zadebiutował rolą Zachariasza w „Nabucco” G. Verdiego. Aleksander Teliga jest nie tylko wspaniałym śpiewakiem operowym, ale posiada również duży talent aktorski. W koncercie „Serce za serce” towarzyszyć mu będą: sopranistka - Małgorzata Długosz, Svietlana Kalinichenko – wybitny sopran koloraturowy, Maciej Komandera – jeden najlepszych polskich tenorów młodego pokolenia oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Program koncertu, pełen arii, duetów i ensambli operowych i operetkowych, ubarwią pary baletowe Opery Śląskiej i studenci „Fabryki Gwiazd”- prywatnej Szkoły Operowej Aleksandra Teligi, którzy wystąpią u boku swego Mistrza i Profesora.
Koncert „Serce za serce” organizowany jest z myślą o uhonorowaniu osób, firm i instytucji, które najhojniej wspierają postęp prac naukowo–badawczych, prowadzonych w Instytucie Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, są jej sprzymierzeńcami, przyjaciółmi oraz w rozmaity sposób przyczyniają się do kontynuacji dzieła założyciela i patrona Fundacji – prof. Z. Religi.
Fundacja od 19 lat realizuje misję opracowywania i wdrażania do użytku klinicznego najnowszych metod ratowania ludzkiego życia gdy zagrożone jest serce, w postaci prac nad polskim sztucznym sercem, robotem kardiochirurgicznym i mechatronicznymi urządzeniami chirurgicznymi oraz wykorzystaniem bioinżynierii i biotechnologii, jako dziedzin dających nowe, szerokie możliwości leczenia.
Koncert „Serce za serce” dedykowany jest dobroczyńcom Fundacji oraz tym wszystkim, którym jej cele są bliskie.