2011-03-09 Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program „Galaktikos 2011”
Archiwum


Tym razem kabaret zaprezentuje nam zupełnie nowy program „Galaktikos 2011” - z orkiestrą na żywo. Galaktikos to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, po olbrzymim sukcesie trasy Babilon Tour 2007 i Trasasasa 2009. Tour rozpoczyna się w styczniu 2011 roku i obejmie ponad 50 miast w Polsce, jak również: Chicago, Nowy York, Los Angeles, Londyn, Madryt i Paryż. Widzów zaskoczą nowe skecze, piosenki i monologi, czeka ich ponad dwie godziny humoru na najwyższym poziomie, z udziałem Orkiestry Moralnego Niepokoju, gości specjalnych i paru niespodzianek... Przeniesiemy się m.in., do studia radiowego, gdzie słuchowisko literackie zilustruje dźwiękami nie do końca trzeźwy realizator, zrozumiemy dlaczego Polska jest potentatem w sportach zimowych, albo zobaczymy, jak nasi rodacy próbują kupić w Londynie kebab z jagnięciny nie mówiąc ani słowa po angielsku. Na program składają się same premierowe numery!
Kabaret Moralnego Niepokoju jest obecnie najsłynniejszym polskim kabaretem. Powstał w 1996 roku, a pochodzi z Warszawy. Zdobył dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. W emitowanym w latach 2003-2006 w TVP2 autorskim programie satyrycznym grupy pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju, co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki.
KMN stworzył szereg barwnych postaci będących znakiem rozpoznawczym grupy, które pojawiają się w wielu skeczach kabaretu m.in.: Spikerka i pan Karol, Gwidon i Romek, Wujek i ciotka, Mariusz i jego ojciec, Fabryka zbrojeniowa, Opowieści dziadka Barnaby, Klinika doktora Posuwały, Lekcje, Reportaże. Do innych popularnych skeczy należą: Krzyżówka, Imię dla dziecka, Majster, Egzamin, Bitwa pod Grunwaldem, Impreza u Bogdana, Wizyta Księdza.
Kabaret tworzą: Robert Górski (teksty), Przemek Borkowski (teksty), Mikołaj Cieślak (teksty), Katarzyna Pakosińska (wdzięk), Rafał Zbieć (głupie odzywki), Bartek Krauz (akordeon, śpiew), Wojtek Orszulak (gitara). Zapraszamy serdecznie!