2011-02-19 II Festiwal Piosenki Śląskiej
Archiwum


Rok temu na scenie Domu Muzyki i Tańca odbyła się pierwsza edycja tego festiwalu i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Nic dziwnego, gdyż my, Ślązacy, znani jesteśmy z tego, że lubimy się bawić i każda okazja jest dobra, by propagować naszą kulturę i język. Festiwal Piosenki Śląskiej rozgrywany jest w dwóch kategoriach – „Debiuty” i „Premiery”. Specjalna komisja kwalifikuje wykonawców do finału, a jury wraz z publicznością decyduje o wyborze laureatów. W ubiegłorocznej edycji w kategorii „Debiut” wygrał zespół „Za płotem”, a w kategorii „Premiera” – Gang Marcela, nagroda publiczności powędrowała do Jacka Silskiego.
Po wstępnej weryfikacji jury w składzie: Katarzyna Gaertner, Grzegorz Spyra, Marian Makula, Michał Smolorz, Henryk Grzonka, Dariusz Niebudek zadecydowało, że na scenie Domu Muzyki i Tańca na II Festiwalu Piosenki Śląskiej wystąpią w kategorii DEBIUTY:
1. Jesika – „To nasz Ślonsk”
2. Jinks – „Siostra”
3. Klaudia Baron – „Serce Śląska”
4. Lucjan Skiba Family – „Tu jest nasz dom”
5. Mariola i Piotr – „Śląska ziemia tak gościnna”
6. Roman Kostka – „Śląsk”
7. Travers – „Ślonski rock&roll”
8. Wojtek Małota – „Panorama na Śląsk”
Natomiast w kategorii PREMIERY wystąpią:
1. Beata i Marcin – „Piosenka o życiu”
2. Bez Nazwy – „Przecież to mój dom”
3. Dorian – „Niebo chca Ci dać”
4. Joachim i Karol Grzechca – „Matki list”
5. Claudia i Katarzyna Chwołka – „Przyjedź na Ślonsk”
6. Krzysztof Procek – „Nie wyjada stąd”
7. Mirosław Jędrowski – „Kaj jest ta miłość”
8. Robert Łukowski – „Wspomnienia Dziadków”
W II Festiwalu Piosenki Śląskiej, oprócz rywalizujących szesnastu wykonawców, publiczność bawić będą: Gang Marcela, Za Płotem i Jacek Silski. Imprezę poprowadzi trio w składzie: Nina Nocoń, Dariusz Niebudek i Mirek Riedel, a gościem specjalnym będzie zespół Czerwone Gitary. Serdecznie zapraszamy.

Bilety w cenie 60, 80 i 100 złotych do nabycia w kasie DMiT