2011-03-18 Bajm - Największe Przeboje
Archiwum


Bajm to bezsprzecznie jeden z najważniejszych polskich zespołów. Niewiele grup może pochwalić się ponad trzema dekadami sukcesów, wypełnionymi niezliczoną ilością wielkich przebojów, takich chociażby, jak: „Piechotą do lata”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Siedzę i myślę”, „Józek nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni”, czy „Biała Armia”, dziesiątkami nagród i niesłabnącymi zachwytami publiczności. Mało który zespół ma wpływ na kilka pokoleń słuchaczy i na stałe zapisał się na kartach historii muzyki. Bajm z pewnością zalicza się do tych niewielu.
Powstali ponad 30 lat temu w Lublinie, kiedy to wokalista Andrzej Pietras zaproponował rodzeństwu Kozidraków – Beacie i Jarosławowi, stworzenie wspólnego zespołu. Na pierwsze sukcesy grupa nie musiała długo czekać. Zespół zakwalifikował się do konkursu Debiuty Festiwalu Polskiej Piosenki „Opole’ 78”, gdzie utwór „Piechotą do lata” zagwarantował im drugie miejsce, stając się natychmiast wielkim przebojem, a zespołowi błyskawicznie nadał status gwiazdy. I tak jest już nieprzerwanie do dziś.
Podczas marcowego koncertu w Domu Muzyki i Tańca Beata Kozidrak razem z zespołem zabiorą swoich fanów w pełną niezapomnianych wzruszeń i fantastycznej zabawy podróż po ponad 30-letniej historii grupy.
Patroni medialni koncertu to: Telewizja TVS Silesia, Polska The Times Dziennik Zachodni oraz Radio Katowice. Zapraszamy serdecznie!