2011-05-21 Natalia Kukulska - IV Metropolitalne Święto Rodziny
Archiwum


Już po raz czwarty na Śląsku odbywać się będą koncerty, festyny, sympozja i konkursy w ramach IV Metropolitalnego Święta Rodziny, które w tym roku zbiegnie się w czasie z beatyfikacją Jana Pawła II. „Piękno życia rodzinnego” – to hasło, pod którym odbywać będą się tegoroczne obchody święta. Wydarzeniu temu od początku patronuje arcybiskup Damian Zimoń, który podkreśla, że największym dobrem i pięknem rodziny są dzieci. Tegoroczne Święto Rodziny będzie miało szczególny charakter z kilku powodów. Najważniejsza jest oczywiście beatyfikacja Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja w Rzymie. W tym roku wypada także trzydziesta rocznica powołania Papieskiej Rady ds. Rodziny, Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną oraz ogłoszenia Adhortacji Apostolskiej o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym „Familiaris Consortio”.
IV Metropolitalne Święto Rodziny rozpocznie koncert Natalii Kukulskiej w Domu Muzyki i Tańca, która poza swoimi największymi hitami, zaśpiewa także piosenki z ostatniej płyty CoMix. W tym samym dniu na scenie zaprezentuje się także zabrzański Maczek, czyli zespół taneczny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Zabrzu.
Koordynatorem przedsięwzięcia jest prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Poza przedstawicielami wielu miast z województw śląskiego i opolskiego w organizację święta włączają się także m.in. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Związek Górnośląski, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Księgarnia św. Jacka, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Biblioteka Śląska, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, Klub Inteligencji Katolickiej, Górnośląski Związek Metropolitalny i wielu ludzi dobrej woli. Święto zakończy coroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.