2011-11-20 Śląska Gala z Humorem
Archiwum


To już III edycja najważniejszego wydarzenia regionu, na które zaprasza Agencja Artystyczna Art Projekt. Założenia, które towarzyszą III Festiwalowi, by śląska muzyka i kabaret doczekały się swojego cyklicznego festiwalu oraz propagowanie kultury i muzyki śląskiej udało się zrealizować, co spotkało się z wielkim poparciem zarówno mediów, instytucji, Artystów, oraz przede wszystkim szerokiej publiczności.
Śląska Gala z Humorem, którą Państwu proponujemy to impreza, która składać się będzie tradycyjnie już z dwóch części.
W części pierwszej, konkursowej, w ramach III Festiwalu Śląskich Szlagierów, wystąpią śląscy wykonawcy ubiegający się o nagrody – Złote Nuty.
Swój udział potwierdzili już:
De Facto, Baba z Chopym, Zbyszek Lemański z zespołem, Robert Łukowski i Gryffon, Claudia i Kasia Chwołka, Nas Troje, zespół Travers, Joachim Grzechca Band oraz zespół Śleper Band z Mirosławem Riedlem. A to dopiero początek długiej listy Wykonawców.
Laureatów wyłoni oczywiście Kapituła Jury. Podczas III Festiwalu także publiczność będzie mogła wybrać swojego faworyta. Po raz pierwszy zostanie przyznana bowiem Nagroda Publiczności.

Część druga, galowa, to występy laureatów oraz największych gwiazd śląskiej sceny muzycznej i kabaretowej uwielbianych przez szeroką publiczność. Tym razem będą to:
- Joanna Bartel,
- Kabaret Rak,
- artyści znani ze scen muzycznych i operetkowych
(w najpiękniejszych melodiach operetkowych w śląskiej interpretacji Mariana Makuli: „Głos się zrywo, dusza śpiewo”).
- zespół Antyki,
- Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk

oraz wielu innych gości i liczne niespodzianki (m.in.: Marek Szołtysek - pisarz, publicysta, dziennikarz, fotoreporter, nauczyciel historii, ale przede wszystkim Ślązok i autor wielu poczytnych książek o Śląsku!)

Imprezę poprowadzi Jacek Swoboda z Telewizji TVS.

Wszyscy miłośnicy wspaniałej zabawy i znakomitego humoru i muzyki w najlepszym wykonaniu powinni już teraz zarezerwować sobie wolny listopadowy wieczór.

Fantastyczna zabawa gwarantowana!

„To jest nasze muzyczne święto – tak o drugiej już Śląskiej Gali z Humorem mówiła publiczność, która wczoraj po brzegi wypełniła widownię Domu Muzyki i
Tańca w Zabrzu (….)”
– pisała Agnieszka Widera – „Polska The Times: Dziennik Zachodni”, 15.11.2010 r. po II edycji Śląskiej Gali z Humorem.

Patroni medialni: Radio Katowice, Telewizja TVS Silesia, Polska The Times: Dziennik Zachodni.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).