2011-03-19 Dżem z Orkiestrą Symfoniczną
Archiwum

Zobacz zdjęcia z imprezy


Dżem na scenie DMiT-u będzie gościć nie po raz pierwszy, ale po raz pierwszy towarzyszyć mu będzie tu Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Andrzeja Marko.
Pierwsze wzmianki o tym zespole można znaleźć już w 1973 roku. Grupa Dżem powstała w Tychach, a założona została przez braci Adama i Bena Otrębów oraz Pawła Bergera i Aleksandra Wojtasiaka. W grudniu tego samego roku dołączył do nich Ryszard Riedel. W latach 1973-1979 działalność formacji była bardzo nieregularna i aż do 1980 r. miała status amatorski. W 1980 roku grupa otrzymała pierwszą nagrodę na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych w Tychach. W ciągu kilku kolejnych lat zespół dużo koncertował i brał udział w wielu znaczących festiwalach i niemal od początku miał bardzo liczne grono fanów, dzięki czemu zawsze mógł liczyć na pełne sale i gorące przyjęcie. Konsekwentnym działaniem i doskonalonym wciąż warsztatem Dżem zdołał przekonać do siebie niechętnych początkowo krytyków. Obecnie kapela uchodzi za jedną z największych gwiazd polskiej sceny rockowej. Lecz nie zawsze było tak dobrze. W 1994 roku zmarł wokalista Ryszard Riedel (dziś śpiewa w zespole Maciej Balcar), a w 2005 klawiszowiec Paweł Berger (jego następcą został Janusz Borzucki).
Z ostatnich znaczących wydarzeń grupy należy odnotować ich 30. urodziny, które obchodzili 3 października 2009 roku w katowickim Spodku, a także występ w roli supportu przed koncertem AC/DC na warszawskim Bemowie 27 maja 2010 r.