2011-10-21 Budka Suflera i Goście: (Urszula, Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak i Piotr Cugowski)
Archiwum


Na to wydarzenie czekali z pewnością wszyscy fani i wielbiciele legendy polskiej muzyki – Budki Suflera. Zespół powstał w 1969 roku z inicjatywy wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Oficjalnie powstanie zespołu datuje się na rok 1974, kiedy ukazało się pierwsze radiowe nagranie Budki Suflera „Sen o dolinie”. Jednak początki grupy sięgają roku 1969, kiedy to grupa licealnych kolegów, z Krzysztofem Cugowskim na czele, postanowiła rozpocząć wspólne występy. Ta przygoda nie trwała jednak długo. Grupa wkrótce się rozwiązała i wróciła do tworzenia muzyki już z Romualdem Lipko w składzie – w roku 1972. Później był już wspomniany „Sen o dolinie” i prawdziwa eksplozja popularności, która dała grupie motywację do dalszej pracy.
Fonograficzny debiut Budki Suflera to płyta „Cień wielkiej góry” z 1975 roku. Zespół nagrał album w składzie: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Andrzej Ziółkowski. W nagraniu gościnnie wystąpili również Czesław Niemen oraz zespół Alibabki. Płyta jest do dziś uznawana za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka.
W swojej karierze zespół często współpracował z różnymi artystami, m.in.: Anną Jantar (z którą muzycy przygotowali wielki przebój „Nic nie może przecież wiecznie trwać”), Izabelą Trojanowską (tworząc z nią takie hity jak „Wszystko czego dziś chcę”, czy „Tyle samo prawd, ile kłamstw”), Romualdem Czystawem („Za ostatni grosz”), Urszulą („Malinowy Król” czy „Dmuchawce, latawce, wiatr”) i Felicjanem Andrzejczakiem („Jolka, Jolka pamiętasz”). Podczas zabrzańskiego koncertu wraz z Budką Suflera wystąpią znakomici Goście: Izabela Trojanowska, Urszula, Felicjan Andrzejczak oraz Piotr Cugowski !!!
Zapraszamy na ten niepowtarzalny i jedyny taki koncert, na którym usłyszymy największe przeboje grupy, m.in.: „Cień wielkiej góry”, „Za ostatni grosz”, „Bal wszystkich świętych”, „Martwe morze”, „Takie tango”, „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Sen o dolinie”, „Jest taki samotny dom”, „Noc komety”, „Twoje radio” i wiele innych.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).