2011-11-07 Anna Maria Jopek "SOBREMESA"
Archiwum


W listopadzie odbędzie się jedenaście koncertów promujących nową płytę Sobremesa. Po wielkim sukcesie serii koncertów Lisbon Stories jesienią 2009 roku, Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński postanowili pójść dalej. Artyści, zafascynowani kulturą luzofońską, światem języka portugalskiego, muzyczną tradycją ich dawnych kolonii, spotkali się w studiu w Sintrze z grupą przyjaciół i sięgnęli po swoje ukochane piosenki. Efekty ich współpracy usłyszymy na płycie „Sobremesa", której premiera zaplanowana jest w połowie października. Koncertową wersję nowego projektu będziemy mogli usłyszeć już w listopadzie w największych miastach Polski. Zachęcamy Państwa do wyruszenia z nami w podróż od fado, poprzez brazylijską bossa novę, taneczne rytmy Cabo Verde, fiestę z Rio, świetlistą muzykę angolańską aż po piosenki napisane specjalnie na ten projekt przez znakomitego Beto Betuka, Annę Marię Jopek i Marcina Kydryńskiego. Zapowiada się seria niezwykłych, energetycznych wieczorów, w których dominować będzie „blues krawędzi Europy”. U boku Anny Marii Jopek usłyszmy takie znakomitości jak: Yami, Nelson Canoa, Marito Marques, Joao Balao, Marek Napiórkowski, Henryk Miśkiewicz.
„Sobremesa" to nie jedyna niespodzianka, jaką przygotowali Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński. Równocześnie na rynku ukażą się jeszcze dwa albumy: „Haiku" – wspólna płyta Anny Marii Jopek oraz najwybitniejszego japońskiego jazzmana Makoto Ozone oraz "Polka" – studyjna wersja projektu przedstawionego na pierwszym Siesta Festiwalu. Warto zaznaczyć, że Sobremesa oznacza po prostu „deser”. Organizatorzy mają nadzieję, że koncert będzie dla wszystkich miłą i słodką niespodzianką.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).