2011-09-17 „Nas w powstaniu nie było...” - Koncert z okazji 90 rocznicy III Powstania Śląskiego
Archiwum


Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Telewizja Polska Oddział w Katowicach, zapraszają na kulminacyjne wydarzenie kulturalne 90. Rocznicy III Powstania Śląskiego.

Niezwykłe widowisko według scenariusza i w reżyserii Waldemara Patlewicza, z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wystąpią: zespół „Feel”, Halinka Mlynkowa - z zespołami z programu „Bitwa na głosy”, Paweł Kukiz i zespół „Piersi”, Krzysztof Respondek, Anna Wyszkoni, zespół „PIN” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. W obsadzie znajdą się także znani aktorzy polskich scen teatralnych.

Nowatorskie widowisko artystyczne, nawiązujące do historii naszego regionu, wykorzystujące nowoczesne - atrakcyjne dla młodej publiczności - formy przekazu. Udział biorą polskie gwiazdy estrady i scen teatralnych, dla których Śląsk jest Małą Ojczyzną, z którym wciąż czują się silnie związani. Ci wspaniali artyści, na co dzień tworzący dla młodego pokolenia, chcą przybliżyć historię rodzinnej Ziemi swoim rówieśnikom. Tak jak sami czują, pragną pokazać historię śląskich powstań w nowoczesny, atrakcyjny, pozbawiony patosu sposób - by nie były już tylko odległym hasłem z podręczników. To jedyna okazja, by lekcję historii odbyć z udziałem gwiazd!
„Nas w powstaniu nie było…” to 100 minut prawdziwych emocji i wzruszeń. Odnajdą w nich Państwo piosenki powstańcze i folkowe w nowych, zaskakujących aranżacjach, okraszone gawędami o powstańczych losach, w wykonaniu znanych aktorów wywodzących się ze Śląska. Narrację wzbogacą sekwencje filmowe, anegdoty i historyczne wspomnienia z tamtego okresu. To warto zobaczyć, żeby poczuć historię przez pryzmat współczesności, bez ceremoniału, tak po prostu - sercem.

Udział biorą:
„Feel” i Halinka Mlynkowa - ze swoimi zespołami wokalistów z programu „Bitwa na głosy”
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
Paweł Kukiz i „Piersi”
Krzysztof Respondek
Anna Wyszkoni
PIN
Scenariusz i reżyseria: Waldemar Patlewicz