2011-10-07 KOMEDA MOŻDŻERA – RENAULT BOSE EDITION TOUR 2011
Archiwum

„ (…) Klasycznie wykształcony pianista z intelektualnym podejściem do muzyki przeczytał Komedę na nowo, zanalizował, po czym pięknie, krystalicznie wykonał. Chyba jeszcze nikt z muzyki Komedy nie wydobył w tak jaskrawy sposób napięcia pomiędzy liryzmem i rozpaczą, u tego artysty istniejących nieodłącznie (…)”.

Tomasz Rozwadowski, Dziennik Bałtycki

„ (…) Bez zadęcia i kombinowania, bez zbędnego gadulstwa i rozdzierania szat Leszek przekazuje nam swoją wizję Komedy, która jest czymś znacznie więcej niż osobistą interpretacją jego utworów. Komeda Możdżera to jednocześnie dźwięki i echo wspaniałego pokolenia, które odkrywało po raz pierwszy w Polsce jazz. Leszek Możdżer wykorzystując wszechstronnie swój fenomenalny warsztat i bogaty arsenał środków (głównie klasycznych!) w warstwie estetycznej dotyka istoty komedowskiej twórczości (…)”.

Tomasz Szachowski, Jazz Forum

„ (…) Płyta zatytułowana po prostu „Komeda” ma w sobie ogromną emocjonalną siłę. Możdżer - tu w popisowej roli pianisty solo – rozumie, w czym tkwi istota muzyki Krzysztofa Trzcińskiego (...)”.

Adam Domagał, Gazeta Wyborcza Wrocław

Trasa koncertowa „KOMEDA MOŻDŻERA – RENAULT BOSE EDITION TOUR” to koncerty z programem z ostatniej płyty pianisty, która miała swoją światową premierę 15 czerwca 2011. Płyta wydana nakładem wydawnictwa ACT Music od czasu premiery plasuje się na pierwszych miejscach list sprzedaży. Obecnie posiada już status Podwójnej Platynowej Płyty.
Kilka koncertów zabrzmi szczególnie wyjątkowo dzięki gościnnemu udziałowi bardzo cenionego przez Leszka wirtuoza instrumentów perkusyjnych - Zohara Fresco !!!

BOSE® DŹWIĘK NA MIARĘ OCZEKIWAŃ
OD RENAULT MÉGANE PO LAGUNĘ I KOLEOSA

Znana na całym świecie z najwyższej jakości dźwięku i jakości wykonania marka Bose zaprojektowała we współpracy z Renault systemy audio na miarę, z uwzględnieniem specyficznej akustyki wnętrza poszczególnych modeli Renault.
System audio Bose® Sound zapewnia użytkownikom najwyższą przyjemność odsłuchiwania muzyki: subtelność tonów wysokich, głębię i realistyczne odtwarzanie tonów niskich, przejrzystość brzmienia, panoramiczną scenę dźwiękową, pozwalającą uzyskać naturalny i doskonale zbalansowany dźwięk na wszystkich miejscach w kabinie.
Podczas projektowania uwzględniono wszystkie elementy składowe wnętrza samochodów, przeprowadzając ponad tysiąc pomiarów akustycznych. Dzięki temu powstał zoptymalizowany system audio, uwzględniający rodzaje użytych materiałów oraz kształty wnętrza poszczególnych modeli Renault.
Liczba oraz rodzaj głośników, ich rozmieszczenie oraz sposób przetwarzania i zbalansowania sygnału dźwiękowego zostały określone w sposób umożliwiający odtwarzanie dźwięków o jakości właściwej dla Bose®: bogatego, naturalnego i zrównoważonego brzmienia docierającego jednakowo do wszystkich pasażerów przy wszystkich poziomach głośności.
System audio Bose® Sound jest oferowany w specjalnej serii limitowanej samochodów Laguna, Laguna Grandtour, Mégane, Mégane Coupé, Mégane Grandtour oraz w rodzinnych modelach Scénic i Grand Scénic.