2011-11-26 Dżem z Orkiestrą Symfoniczną
Archiwum

BILETY NIE BĘDĄ DOSTĘPNE NA GRUPONIE, ITP.

Po ogromnym sukcesie marcowego koncertu w Domu Muzyki i Tańca, który odbył się w niepowtarzalnej atmosferze, postanowiliśmy raz jeszcze dać Państwu możliwość posłuchania wspaniałego brzmienia Dżemu z Orkiestrą Symfoniczną "Le Quattro Stagioni" pod dyrekcją Andrzeja Marko i Tadeusza Żmijewskiego oraz Poznańskim Chórem Kameralnym - dyrektor artystyczny Bartosz Michałowski. Oprócz utworów, które zespół zaśpiewał, będzie Państwo mieli okazję wysłuchać także ich najnowszych kompozycji. Mamy też dobrą wiadomość dla tych, którzy nie będą mogli przyjść na listopadowy koncert - występ będzie rejestrowany i trafi na płytę CD, DVD oraz Blu-Ray.
Grupa Dżem powstała w Tychach, a założona została przez braci Adama i Bena Otrębów oraz Pawła Bergera i Aleksandra Wojtasiaka. Pierwsze wzmianki o tym zespole można znaleźć już w 1973 roku. W grudniu tego samego roku dołączył do nich Ryszard Riedel. W latach 1973-1979 działalność formacji była bardzo nieregularna i aż do 1980 r. miała status amatorski. W 1980 roku grupa otrzymała pierwszą nagrodę na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych w Tychach. W ciągu kilku kolejnych lat zespół dużo koncertował i brał udział w wielu znaczących festiwalach i niemal od początku miał bardzo liczne grono fanów, dzięki czemu zawsze mógł liczyć na pełne sale i gorące przyjęcie. Konsekwentnym działaniem i doskonalonym wciąż warsztatem Dżem zdołał przekonać do siebie niechętnych początkowo krytyków. Obecnie kapela uchodzi za jedną z największych gwiazd polskiej sceny rockowej. Lecz nie zawsze było tak dobrze. W 1994 roku zmarł wokalista Ryszard Riedel (dziś śpiewa w zespole Maciej Balcar), a w 2005 klawiszowiec Paweł Berger (jego następcą został Janusz Borzucki).
Z ostatnich znaczących wydarzeń grupy należy odnotować ich 30. urodziny, które obchodzili 3 października 2009 roku w katowickim Spodku, a także występ w roli supportu przed koncertem AC/DC na warszawskim Bemowie 27 maja 2010 r.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).