2012-10-19 BUDKA SUFLERA i Goście
Archiwum

BILETY NIE BĘDĄ DOSTĘPNE NA GRUPONIE, ITP.

BUDKA SUFLERA i Goście

(Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak oraz Piotr Cugowski) – największe przeboje 19.10.2012 r., GODZ. 19.00

21 października 2011 r. na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu w jedynym takim koncercie na Śląsku, wystąpiła legenda polskiej muzyki - Budka Suflera.
Na to wydarzenie czekali z pewnością wszyscy fani i wielbiciele Budki Suflera. W Zabrzu wraz z Budką Suflera wystąpili znakomici Goście: IZABELA TROJANOWSKA, FELICJAN ANDRZEJCZAK oraz PIOTR CUGOWSKI.
Zamiast Urszuli, którą niestety zmogła choroba wystąpiła wspaniale przyjęta przez publiczność - Ewa Farna, która fantastycznie odśpiewała hit: Dmuchawce, latawce wiatr.
Podczas tego niepowtarzalnego koncertu Publiczność miała okazję usłyszeć największe przeboje grupy (m.in.: Cień wielkiej góry, Za ostatni grosz, Bal wszystkich świętych, Martwe morze, Takie tango, Jolka, Jolka pamiętasz, Sen o Dolinie, Jest taki samotny dom, Noc Komety, Twoje Radio i wiele innych).
Niesieni sukcesem październikowego koncertu na specjalne życzenie Fanów i Publiczności Budka Suflera z gośćmi ponownie wystąpi w Zabrzu 19.10.2012 roku o godz. 19.00.
W programie oprócz znakomitych gości także wiele innych muzycznych niespodzianek!
Zapraszamy zatem na ten niepowtarzalny i jedyny koncert!

Budka Suflera powstała w 1969 roku z inicjatywy wokalisty Krzysztofa Cugowskiego.
Oficjalnie powstanie zespołu datuję się na rok 1974, kiedy ukazało się pierwsze radiowe nagranie Budki Suflera „Sen o dolinie”. Jednak początki grupy sięgają roku 1969, kiedy to grupa licealnych kolegów z Krzysztofem Cugowskim na czele postanowiła rozpocząć wspólne występy. Ta przygoda nie trwała jednak długo. Grupa wkrótce się rozwiązała i wróciła do tworzenia muzyki już z Romualdem Lipko w składzie – w roku 1972. Później był już wspomniany „Sen o Dolinie” i prawdziwa eksplozja popularności, która dała grupie motywację do dalszej pracy.
Fonograficzny debiut Budki Suflera to płyta „Cień Wielkiej Góry” z 1975 roku. Zespół nagrał album w składzie: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Andrzej Ziółkowski. W nagraniu gościnnie wystąpili również Czesław Niemen oraz zespół Alibabki. Płyta jest do dziś uznawana za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka.
W swojej karierze zespół często współpracował z różnymi artystami, m.in.: Anną Jantar, (z którą muzycy przygotowali wielki przebój „Nic nie może przecież wiecznie trwać”), Izabelą Trojanowską, (tworząc z nią takie hity jak „Wszystko czego dziś chce”, czy „Tyle samo prawd, ile kłamstw”), Romualdem Czystawem („Za ostatni grosz”), Urszulą („Malinowy Król” czy „Dmuchawce, latawce, wiatr”) i Felicjanem Andrzejczakiem („Jolka, Jolka pamiętasz”).

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).