2012-03-21 TAURON ZIELONA WYSPA ŚLĄSK
Archiwum


ZIELONY koncert w DMiT pierwszego Dnia Wiosny !

Nadkomplet publiczności i owacje na stojąco ! Tak było podczas wszystkich dotychczasowych edycji koncertu „TAURON Zielona Wyspa Śląsk”.
Od kilku już lat PIERWSZEGO Dnia Wiosny zazieleniamy Śląsk wieloma akcjami ekologicznymi, ale przede wszystkim ZIELONĄ MUZYKĄ podczas FINAŁOWEGO koncertu w DMiT.

Gospodarzem koncertu jest zespół CARRANTUOHILL od 25 lat wykonujący muzykę pochodzącą z Zielonej Wyspy, który zrealizował dotąd ponad 2.500 koncertów w wielu zakątkach świata; wydał 10 płyt CD i 2 DVD, przy produkcji których współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Anna Maria JOPEK, Anna DYMNA, Stanisław SOJKA, Paweł KUKIZ, Anita LIPNICKA, Urszula DUDZIAK, Wojciech KAROLAK, Maciej BALCAR...
Zespół jest laureatem nagrody FRYDERYK oraz zdobywcą ZŁOTEJ płyty za album INIS.
Carrantuohill wystąpi z udziałem wielu kolejnych artystów, które podejmują to niecodzienne wyzwanie. W zupełnie nieznanym repertuarze pojawi się m.in… Muniek STASZCZYK ! Z kolei formacja taneczna SALAKE (Mistrzowie Świata w „step dance”) wespół z Carrantuohill zaprezentują wyjątkowe przedstawienie oparte na tańcu irlandzkim.
W koncercie pojawi się również ŻORSKA ORKIESTRA ROZRYWKOWA pd Lothara Dziwokiego (która zagra… po irlandzku) … oraz 2 Orkiestry Dęte - z KWK Chwałowice oraz z KWK Szczygłowice.
Koncert poprowadzi Dariusz NIEBUDEK, a Gościem specjalnym będzie niekwestionowana GWIAZDA wprost z Irlandii – ELEANOR McEVOY.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).