2012-11-18 Śląska Gala z Humorem
Archiwum


To już IV edycja najważniejszego wydarzenia regionu, na które zaprasza Agencja Artystyczna Art Projekt. Dzięki szerokiemu poparciu Mediów, Artystów i Publiczności udaje się cyklicznie realizować zamierzenia, by poprzez śląską muzykę i kabaret propagować kulturę śląską i by ten popularny nurt muzyczny doczekał się swojego cyklicznego festiwalu.
Śląska Gala z Humorem, którą Państwu proponujemy to impreza, która składać się będzie tradycyjnie już z dwóch części.
Po raz pierwszy zespołom towarzyszyć będzie wspaniała sekcja muzyczna BARTOS BAND!
W części pierwszej, konkursowej, w ramach IV Festiwalu Śląskich Szlagierów, wystąpią śląscy wykonawcy ubiegający się o nagrody – Złote Nuty.
Swój udział potwierdzili już:
Nas Troje, zespół Travers, Joachim Grzechca Band, Janina Libera, Mixer Band, Maria Szymków, Chopcy z Łazisk, De Facto. A to dopiero początek długiej listy Wykonawców.
Laureatów wyłoni oczywiście Kapituła Jury. Podczas IV Festiwalu także publiczność będzie mogła wybrać swojego faworyta. Po raz drugi zostanie przyznana bowiem Nagroda Publiczności.
Część druga, galowa, to występy laureatów III Festiwalu oraz największych gwiazd śląskiej sceny muzycznej i kabaretowej uwielbianych przez szeroką publiczność, bez których trudno wyobrazić sobie dobrą, śląską imprezę. Nie zabraknie więc:
- Joanny Bartel, Kabaretu Rak, Mirka Jędrowskiego z zespołem
Wystąpią także:
- Kasia i Claudia Chwołka (ubiegłoroczne zdobywczynie Grand Prix), Przysieczanki oraz gość specjalny: JERZY POŁOMSKI! Artysta jest na scenie od ponad 50 lat! Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska: „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Wszystko dla Pań”, „Ta ostatnia niedziela”, „Czy ty wiesz moja mała”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Kodeks” i wiele innych.
Nie zabraknie też gości specjalnych (m.in. Marka Szołtyska - lubianego i cenionego dziennikarza, publicysty i pisarza), uwielbianego Mistrza śląskiej kuchni Remigiusza Rączki, który opowie o śląskiej kuchni na wesoło i innych licznych niespodzianek.
Mocnym uderzeniem będzie gościnny występ zespołu Oberschlesien z Piekar Śląskich, uczestników tegorocznej edycji programu Must be the Music w Telewizji POLSAT.
Tym razem zadbamy nie tylko o wrażenia artystyczne ale i o podniebienia naszych Gości, którzy będą mogli skosztować prawdziwego, tradycyjnego wypieku - naszego kołocza z makiem i serem zrobionego przez Uczestniczki Regionalnego Festiwalu Kołocza Swojskiego w Żorach!
Wszyscy miłośnicy wspaniałej zabawy i znakomitego humoru i muzyki w najlepszym wykonaniu powinni już teraz zarezerwować sobie wolny listopadowy wieczór.
Fantastyczna zabawa gwarantowana!
„Miłośnicy śląskich szlagierów rozkołysali zabrzański DMiT. Publiczność i jury wybrali najlepszych. Śląska Gala z Humorem już po raz kolejny przyciągnęła miłośników śląskich szlagierów. Publiczność bawiła się do późnych godzin wieczornych. Na takie wydarzenie warto było czekać - powtarzali miłośnicy śląskich szlagierów i humoru, którzy wypełnili wczoraj po brzegi widownię zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca. Nic dziwnego. Tegoroczni wykonawcy oraz gwiazdy Śląskiej Gali z Humorem udowodnili, że zabawa "po naszymu" jest najlepsza.(...)" - pisała Joanna Oreł - "Polska The Times: Dziennik Zachodni, 21.11.2011 r. po III Śląskiej Gali z Humorem.
„To jest nasze muzyczne święto – tak o drugiej już Śląskiej Gali z Humorem mówiła publiczność, która wczoraj po brzegi wypełniła widownię Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu (….)” – pisała Agnieszka Widera – „Polska The Times: Dziennik Zachodni”, 15.11.2010 r. po II edycji Śląskiej Gali z Humorem.

Patroni medialni: Telewizja TVS Silesia, Polska The Times: Dziennik Zachodni, Echo Miasta, naszemiasto.pl
Patronat honorowy: prof. Jerzy Buzek, Wiceminister Rozwoju Regionalnego Adam Zdziebło oraz Prezydent Miasta Zabrza: Małgorzata Mańka – Szulik.

Koncert poprowadzą w jak zawsze w najlepszym stylu Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek!

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).