2012-04-01 Zakopower - Głosy dla hospicjum
Archiwum


Zawsze to miło, gdy można połączyć pożyteczne z przyjemnym, a będzie tak właśnie podczas tej imprezy. Zapraszamy Państwa do udziału w koncercie charytatywnym na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego. A przyjemne? Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower – najbardziej znany obecnie zespół łączący muzykę Podhala z nowoczesnym brzmieniem.
Zakopower założony został przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Oprócz niego grupę tworzą: Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc-Scepon, Piotr Rychlec, Tomasz Krawczyk, Michał Trąbski, Dominik Trębski i Łukasz Moskal. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta Zakopane, z którego pochodzi lider zespołu. Ich debiutancka płyta Music Hal była nominowana do Fryderyków 2005 aż w sześciu kategoriach. Druga płyta zespołu - Na Siedem, została wydana bezpłatnie razem z dziennikiem Polska The Times 20 października 2007. 30 listopada 2007 roku ukazała się specjalna edycja płyty Na siedem, poszerzona o dwa nowe utwory oraz covery Gyongyhaju lany zespołu Omega i W dzikie wino zaplątani Marka Grechuty. W pozostałych utworach poszerzono brzmienie muzyczne, m.in. o skrzypce elektryczne, solówki gitarowe itp. W tworzeniu płyty swój udział mieli Adam Nowak (teksty), Kayah (tekst), Rafał Bryndal (tekst), Nigel Kennedy (skrzypce elektryczne), Mamadou Diouf (śpiew). W maju 2011 r. ukazała się trzecia studyjna (a ogółem czwarta) płyta zespołu - Boso.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).