2012-10-27 Chory z urojenia – spektakl Teatru 6.piętro z Warszawy
Archiwum


BILETY NIE BĘDĄ DOSTĘPNE NA GRUPONIE, ITP.
Barokowa komedia w ponadczasowym wydaniu!
Arcykomedia Moliera, niepowtarzalna kreacja Andrzeja Grabowskiego jako Argana – każdy, kto ceni sobie klasykę i komizm powinien zobaczyć spektakl „Chory z urojenia”.
„Chory z urojenia” to dzieło, którego popularność nie przemija. W rolę tytułowego „chorego” wcieli się znany szerszej publiczności z komediowych ról filmowych Andrzej Grabowski, a partnerować mu będzie plejada aktorska, która zapewni wyśmienitą zabawę: Joanna Kurowska, Henryk Talar i inni.
Uciekając się do absurdu, Molier pokazuje nam, współczesnym, „chorobę” jako metaforę samotności, wyobcowania i potrzeby zwrócenia na siebie uwagi otoczenia. Z pozoru lekka komedia odkrywa przed widzem słabości człowieka i bezradność medycyny wobec cierpienia duszy, niemierzalnego i niewidocznego dla „szkiełka i oka”. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie, jak na komedię Moliera przystało.

Obsada:
Andrzej Grabowski, Bartłomiej Firlet, Katarzyna Grabowska, Anna Korcz, Joanna Kurowska, Mateusz Lisiecki, Maria Pawłowska, Piotr Piksa, Andrzej Szopa, Henryk Talar.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).