"MUSICAL, MUSICAL" KONCERT Z OKAZJI 90 ROCZNICY NADANIA PRAW MIEJSKICH ZABRZU
Archiwum


Ten wieczór będzie niewątpliwie wyjątkowy. Na scenie Domu Muzyki i Tańca wystąpią: Damian Aleksander, Kasia Łaska, Edyta Krzemień, Łukasz Talik, gwiazdy Teatru „Roma” oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Już w tytule koncertu wybrzmiewa rodzaj muzyki jaką będziemy słuchać tego wieczoru. Najlepsze i znane wszystkim piosenki i suity orkiestrowe z musicali, takich jak: „Upiór w Operze”, „Koty", „Evita", „Miss Saigon", „New York, New York”, „Jekyll and Hyde", „Candide", „Ragtime" nie zabraknie również kompozycji twórcy tego gatunku George'a Gershwina ze słynnej opery jazzowej "Porgy and Bess".
Wymienione musicale należą już do klasyki, mimo, że powstały w XX wieku. To czas absolutnego rozkwitu tej formy, teatry musicalowe promieniały na cały świat począwszy od słynnego Brodway'u. Musical dysponuje ogromnymi środkami przekazu; muzyka, śpiew, taniec, choreografia, dramaturgia, wspaniałe scenografie i kostiumy wzbudzają podziw publiczności. Te wszystkie elementy powodują, że na zawsze pamiętamy piękne i ujmujące tematy muzyczne pochodzące z musicali.

Świętując Urodziny Miasta, możemy powrócić wspomnieniami i wysłuchać tej wyjątkowej muzyki.

Podczas koncertu zostaną wręczone nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury.