2012-10-21 „ŚLĄZAK GÓRAL DWA BRATANKI”
Archiwum


Na estradzie w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu „zetrą się” w kategorii tańca, piosenki i humoru górale i Ślązacy. Będą rywalizować kapele, tancerze, piosenkarze, kabareciarze z Podhala i ze Śląska. Pójdą w ruch ciupaski, a to za sprawą „zbójników” z Czarnego Dunajca, którzy pokażą swoje umiejętności w popisowym tańcu „Zbójnickim”. Całą imprezę rozpocznie najbardziej charyzmatyczny wirtuoz skrzypiec i dudziarz, wokalista Piotr Majerczyk z zespołem „Siwy Dym”. Nazwa zespołu odzwierciedla znane powiedzenie polskie „po nich tylko siwy dym”. Z nowym programem wystąpi również zespół „Góralsi”.
Prowadzący z gór to najdowcipniejszy duet podhalański - Andrzej Jakubiec i Dorota Majerczyk, którzy swoimi inscenizacjami rozbawią nas do łez.
Teresa Smreczek, postać łącząca oba regiony, dlaczego? Dowiecie się Państwo podczas imprezy.
Zespół Pieśni i Tańca „Watra” zaprezentuje się w przepięknych tradycyjnych ludowych strojach przedstawiając przyśpiewki i tańce rodem z Podhala.
Śląską część reprezentować będą: Eugeniusz Stoll, Inga Papkala, Teresa Werner i Mariusz Kalaga, zespoły: K.G.B., B.A.R. oraz Bajery. Zespół Akordeonistów im. Edwarda Huloka Domu Kultury w Rudzie Śląskiej wniesie odpowiedni klimat. Zespół Pieśni i Tańca „Miedarzanie” zaprezentuje śląską tradycję poprzez śpiew i taniec. Wszyscy w specjalnie na tę imprezę przygotowanym programie. Izolda Czmok – prezenterka „Koncertu życzeń” w TVP Katowice – i Andrzej Potępa poprowadzą w barwach Śląska koncert, ale czy do końca? Już dziś przypomnijmy sobie piosenki: „Góralu czy ci nie żal”, „W murowanej piwnicy”, „Góral ci ja, góral”, „Starzyk”, „Karolinka”, „Niedzieliczka”, aby pomóc Naszym albo Gościom w rywalizacji.
Reżyserem koncertu będzie Waldemar Patlewicz, mający za sobą wiele wspaniałych produkcji z TVP Katowice. Koncert zostanie zarejestrowany przez TV, a następnie wydany na DVD. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).