2012-11-24 Koncert "Serce za serce"
Archiwum


Już po raz XXI Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi organizuje koncert „Serce za serce”. Tym razem z udziałem znakomitego artysty: Grzegorza Turnaua, któremu towarzyszyć będzie utalentowana wokalistka - Katarzyna Sobek, zespół Carrantuohill Celtic Music Group, akordeonista Marcin Wyrostek oraz: Orkiestra Symfoniczna Szkoły Szafranków w Rybniku i dziecięcy zespół taneczny Salake z Gliwic. Koncert poprowadzi Agata Młynarska.
Koncert „Serce za serce” organizowany jest z myślą o uhonorowaniu osób, firm i instytucji, które najhojniej wspierają postęp prac naukowo–badawczych, prowadzonych w Instytucie Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, są jej sprzymierzeńcami, przyjaciółmi oraz w rozmaity sposób przyczyniają się do kontynuacji dzieła założyciela i patrona Fundacji – prof. Z. Religi.
Koncert „Serce za serce” dedykowany jest dobroczyńcom Fundacji oraz tym wszystkim, którym jej cele są bliskie.

Grzegorz Turnau – od urodzenia mocno związany z Krakowem: aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta. Nagrał 15 albumów solowych, z czego 8 zyskało status złotych, a 3 platynowych płyt. Laureat wielu nagród m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów i 2 Super Jedynek oraz Mateusza. Współpracował m.in. z "Piwnicą pod Baranami" oraz koncertowo i studyjnie z Basią Gąsienicą Giewont, Anną Marią Jopek, Natalią Kukulską, Dorotą Miśkiewicz, Beatą Rybotycką, Justyną Steczkowską, Basią Stępniak-Wilk, Magdą Umer, Agą Zaryan, Sebastianem Karpielem Bułecką, Giorgosem Dalarasem, Krzesimirem Dębskim, Michałem Jurkiewiczem, Wojciechem Malajkatem, Michałem Nesterowiczem, Andrzejem Sikorowskim, Stanisławem Sojką, Maciejem Stuhrem, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Wojciechem Waglewskim, Zbigniewem Zamachowskim oraz wieloma znakomitymi instrumentalistami. Gościnnie brał udział w wielu projektach, z czego najważniejsze to: "Nieszpory Ludźmierskie" (1992) i "Droga, życie, miłość" (2000) J.K. Pawluśkiewicza i L.A. Moczulskiego.

Carrantouhill – od 25 lat na scenie, w niezmienionym 6-osobowym składzie. Swój bogaty repertuar grupa opiera na "celtyckich korzeniach", dodając do nich własne opracowania aranżacyjne. Wykorzystuje przy tym stylowe instrumentarium: skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna oraz instrumenty perkusyjne, klawiszowe, gitarę basową. Zespół dał ponad 2000 koncertów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Koncertował m.in. na jednym z największych irlandzkich festiwali - "Cork Folk Festival" oraz w słynnym "Fox`s Pubie" i w "St`Anns Church" w Dublinie, grał również w Moskwie, w Niemczech, we Francji, w Czechach, na Węgrzech i wielokrotnie na Przystanku Woodstock. Współpracuje z wieloma polskimi artystami: m.in. z . Anną Marią Jopek, Anitą Lipnicką, Fiolką Najdenowicz, Stanisławem Sojką, Pawłem Kukizem, Kubą Badachem, Robertem Kasprzyckim, Urszulą Dudziak, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Markiem Radulim, Krzysztofem Ścierańskim, Bernardem Maselim. Jest laureatem Fryderyka - prestiżowej nagrody za Album Roku Etno-Folk. Otrzymał również Złotą płytę za album „Irish”.

Marcin Wyrostek – absolwent i wykładowca (wydz. instrumentalny oraz wydz. jazzu i muzyki rozrywkowej) Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowca w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Zabrzu. W 2009 r. wygrał drugą edycję programu „Mam Talent”. W 2010 r. jego pierwszy album uzyskał status platynowej płyty. Współpracował z Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz wielokrotnie brał udział w koncertach umuzykalniających organizowanych przez polskie Filharmonie: Opolską, Częstochowską, Zielonogórską, Jeleniogórską. Laureat wielu nagród w konkursach akordeonowych.

Orkiestra Szkoły Szafranków w Rybniku – Założona przez Antoniego Szafranka, pod dyrekcją którego pracowała do 1960 r. – najpierw jako orkiestra smyczkowa, a następnie jako symfoniczna. Związana z Państwową Szkołą Muzyczną w Rybniku od początku jej powstania. Od 2002 r. Orkiestrę Symfoniczną Szkoły Szafranków oraz kameralną prowadzi obecny dyrektor szkoły Romana Kuczera. Wysoki poziom artystyczny orkiestry doceniony został przez znakomitych solistów i dyrygentów, którzy często przyjmują zaproszenia do wspólnych koncertów. Tak wypowiedział się o niej prof. Piotr Paleczny: "... Jestem pod wrażeniem poziomu szkolnej orkiestry, której największym atutem jest pasja, z jaką młodzi muzycy grają. Są pełni zaangażowania w to co robią i to wróży dobrze na przyszłość. Słuchałem ich z pełnym podziwem i wielką przyjemnością ..." (Gazeta Rybnicka, styczeń 2006 r.)

SALAKE – Młodzieżowa Formacja Taneczna SALAKE istnieje od 1990 r. Umiejętnie łączy taniec irlandzki z innymi gatunkami, tworząc taneczne show. Zespół odniósł wiele sukcesów na krajowych i międzynarodowych festiwalach i zawodach tanecznych, m.in. jest pięciokrotnym laureatem nagrody Grand Prix oraz dziewiętnastokrotnym laureatem I miejsca. W 2010 r. zdobył złoty medal oraz Puchar dla najlepszej formacji tanecznej na Mistrzostwach Świata w kategorii STEP we Włoszech.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).