2012-12-01 KONCERT FUNDACJI ISKIERKA „PASJA ŻYCIA”
Archiwum

Fundacja ISKIERKA to Organizacja Pożytku Publicznego (KRS: 0000248546) zajmująca się tworzeniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Od 2006 roku działa z pasją, profesjonalnie i niekonwencjonalnie. Pomaga „oswoić” chorobę pokazując, jak niemożliwe staje się możliwym.
Jednym z autorskich projektów fundacji jest DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA pod batutą PROF. PIOTRA SUTTA, czyli mali pacjenci oddziałów onkologicznych, ale bez kroplówek, lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, rodzice z uśmiechem na twarzach a wszyscy z bardzo egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach. Orkiestra tworzy się i koncertuje tylko raz w roku. Nagrała już dwie profesjonalne płyty i gościła na kultowej Liście Przebojów radiowej „Trójki”.
Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory z trzeciej, najnowszej płyty: „PASJA ŻYCIA”, z gościnnym udziałem: RENATY PRZEMYK, ARTURA ANDRUSA, zespołu RAZ DWA TRZY, a także meksykańskiego muzyka Javiera Nandayapa (marimba). Ten projekt to bowiem także artyści, towarzyszący dzieciom w niezwykłej przygodzie ze światem muzyki. Będą też utwory z repertuaru muzyki klasycznej – wszystko w profesjonalnej aranżacji i wykonane wraz z orkiestrą, wspieraną przez znakomitych muzyków: Michała Kuzimskiego i Benedykta Odyę.
Fundacja ISKIERKA sięga po niekonwencjonalne metody uwielbiane przez dzieci i ich rodziców, dlatego podczas koncertu promującego płytę, orkiestrze towarzyszył będzie CHÓR DZIENNIKARZY. Na jednej scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć dziennikarzy z różnych redakcji telewizyjnych, prasowych czy radiowych - także tych ogólnopolskich. W nietypowej, bo śpiewającej, roli wystąpi też CHÓR POLICYJNY z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdyż ISKIERKA każdego roku angażuje różne grupy zawodowe do wpierania dobrych postaw społecznych w innowacyjnej formule CSR-u. Dyrygentami chórów będą: chórmistrz – PROF. GRZEGORZ RUBIN oraz SZYMON MAJEWSKI.
Koncert poprzedzi gala wręczenia statuetek ”Przyjaciel Fundacji ISKIERKA” oraz prezentacja najważniejszych działań fundacji zrealizowanych w 2012 roku.
Koncert poprowadzą: Agnieszka Szydłowska z radiowej „Trójki” oraz Mirosław Neinert z Teatru „Korez”.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej.
Projekt DZIECIĘCEJ ORKIESTRY ONKOLOGICZNEJ pomaga podopiecznym fundacji po dziecięcemu, czyli poprzez włączenie się we wspólną zabawę i zamianę ról. Zaciera granice i podziały. Przełamuje także konwencję „koncertu charytatywnego”: na jednej scenie, ramię w ramię spotykają się mali i duzi, amatorzy i profesjonaliści dzieląc się fantastyczną energią, jaką daje PASJA ŻYCIA.
więcej na: www.fundacjaiskierka.pl

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).