2013-01-19 Wielka Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji już w styczniu !
Archiwum

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach co roku organizuje jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie – Laury Umiejętności i Kompetencji. Uroczystość ta każdego roku sprowadza na Śląsk najważniejsze postacie ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki. I tym razem mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniu, które na stałe wpisało się w rzeczywistość naszej Śląskiej kultury.

Już po raz XXI odbędzie się uroczysta gala z okazji przyznania Diamentowych, Kryształowych, Platynowych i Złotych Laurów Umiejętności i Kompetencji. „Śląskim wawrzynem” zostaną wyróżnione osobowości, firmy i instytucje, które odznaczają się szczególną aktywnością w procesie budowania gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji i adaptacji do standardów europejskich. Liczne grono znakomitych Laureatów to m.in.: Lech Wałęsa, Ojciec Święty Jan Paweł II, Javier Solana Madariaga, Jan Nowak Jeziorański, Aleksander Kwaśniewski, Vaclav Havel, Kardynał Stanisław Dziwisz, Profesor Władysław Bartoszewski, Profesor Leszek Balcerowicz, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Bogdan Borusewicz czy Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso. W tym roku Kapituła Laurów nagrodziła 64 osoby, firmy i instytucje w siedmiu kategoriach:
- Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji
- Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji
- Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji
- Platynowy Laur „Pro Publico Bono”
- Platynowy Laur „Ambasador Spraw Polskich”
- Platynowy Laur "Kultura i Media"
- Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji.

Finał tegorocznej edycji odbędzie się 19 stycznia 2013r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Uroczystość zgromadzi ponad 2000 gości – parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, rządu i samorządów terytorialnych oraz przedsiębiorców.

W części artystycznej wystąpią Leszek Możdżer – wybitny muzyk jazzowy, kompozytor, pianista i producent muzyczny wraz z AUKSO orkiestrą kameralną miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

Kontakt w sprawie biletów: Katarzyna Baranowska, Dział Samorządowy RIG w Katowicach, Tel. 32/ 351 11 91, e-mail: kbaranowska@rig.katowice.pl

Biuro Prasowe:
Dział Promocji i Współpracy Międzynarodowej RIG w Katowicach
Tel. 32/ 781 48 59
e-mail: komunikacja@rig.katowice.pl
Ul. Opolska 15
40-084 Katowice
www.laury.eu

Więcej informacji na stronie www.laury.eu