2013-03-21 TAURON ZIELONA WYSPA ŚLĄSK - V edycja
Archiwum


Od kilku już lat PIERWSZEGO Dnia Wiosny zazieleniamy Śląsk wieloma akcjami ekologicznymi, ale przede wszystkim ZIELONĄ MUZYKĄ podczas FINAŁOWEGO koncertu w DMiT. Nadkomplet publiczności i owacje na stojąco ! Tak było podczas wszystkich dotychczasowych edycji koncertu „TAURON Zielona Wyspa Śląsk”.

Gospodarzem koncertu jest zespół CARRANTUOHILL - laureat FRYDERYKA, zdobywca ZŁOTEJ i PLATYNOWEJ płyty, od ponad 25 lat wykonujący muzykę pochodzącą z Zielonej Wyspy. Zespół zrealizował dotąd ponad 2.500 koncertów w wielu zakątkach świata; Wydał 12 płyt CD i 2 DVD, przy produkcji których współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Anna Maria JOPEK, Anna DYMNA, Stanisław SOJKA, Paweł KUKIZ, Anita LIPNICKA, Urszula DUDZIAK, Wojciech KAROLAK, Maciej BALCAR...

Tym razem CARRANTUOHILL wystąpi z udziałem wielu kolejnych artystów, którzy podejmują to niecodzienne wyzwanie. W zupełnie nowym i nieznanym repertuarze pojawi się m.in… Stanisław SOYKA ! Ponadto do V Finału zaproszono: Marcina WYROSTKA, Annę BUCZKOWSKĄ, Ireneusza KROSNEGO. Formacja taneczna SALAKE (Mistrzowie Świata w „step dance”) wespół z Carrantuohill po raz kolejny zaprezentują połączenie „żywej” muzyki i wspaniałego tańca irlandzkiego. W koncercie pojawi się również cała ORKIESTRA SYMFONICZNA pod dyrekcją Romany Kuczery (która zagra… po irlandzku). Gościem Specjalnym będzie w tym roku uznany aktor – Prezes Związku Artystów Scen Polskich – Olgierd ŁUKASZEWICZ.

ZIELONY koncert w DMiT pierwszego Dnia Wiosny !