2013-11-17 V Jubileuszowa ŚLĄSKA GALA HUMORU „Śląskie wice kontra warszawskie dowcipy - pojedynek na śmiech i życie"
Archiwum


„Śląskie wice kontra warszawskie dowcipy - pojedynek na śmiech i życie"
Już od pięciu lat śląscy artyści zapraszani przez Agencję Artystyczną Art Projekt bawią widzów do łez w czasie corocznej Śląskiej Gali Humoru w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Nawet się nie obejrzeliśmy, kiedy doczekaliśmy się Jubileuszu! W tym roku zapraszamy z tej okazji na edycję specjalną, w ramach której najlepsi śląscy kabareciarze zmierzą się w pojedynku na śmiech i życie z prawdziwymi mistrzami humoru z Warszawy. Co wyniknie z tego starcia, jeszcze nie wiadomo; jedno jest pewne: siły rozłożone są bardzo równomiernie.
W pierwszej rundzie pojedynku naprzeciw siebie staną: jako reprezentanci Śląska, artyści znakomitego Kabaretu Rak, czyli Grzegorz Poloczek i dwóch Krzysztofów: Hanke i Respondek; oraz jako drużyna warszawska, Artur Barciś i Cezary Żak.
Rak to jeden z najstarszych nieprzerwanie działających kabaretów w Polsce – Krzysztof Hanke współzakładał go w Rudzie Śląskiej 32 lata temu! Przez cały ten czas bawi śląskich widzów, a jego artyści stali się przez ten czas twarzami regionu. Warto też podkreślić, że Krzysztof Respondek został zdobywcą „Perłowego Mikrofonu”, najważniejszej nagrody Pojedynku Mistrzów programu "Jak oni śpiewają" w Polsacie, co poważnie zwiększa szanse śląskiej ekipy w starciu.
Walka czeka ją jednak wyrównana, bo warszawscy aktorzy – Artur Barciś i Cezary Żak – to przeciwnicy niezwykle zgrani i od lat zaprawieni w komediowych bojach. Dziś znani są przede wszystkim z bijącego rekordy popularności serialu Ranczo, w którym Cezary Żak gra aż dwie role, a jeszcze niedawno wywoływali u widzów salwy śmiechu jako Tadzio Norek i Karol Krawczyk z serialu Miodowe lata. W czasie Śląskiej Gali Humoru wystąpią ze swoim programem kabaretowym, w którym zaprezentują – solo oraz w duecie – piosenki, dialogi i skecze oparte na tekstach polskich satyryków.
W drugiej rundzie zabrzańskiego kabaretowego pojedynku zmierzą się ze sobą Joanna Bartel oraz Zbigniew Buczkowski, aktorzy znani z serialu Święta wojna. I znowu, trudno wyrokować o wyniku tego starcia, bo przeciwnicy są naprawdę godni siebie. Joanna Bartel, znana jest nie tylko jako serialowa Andzia Dworniok; obecnie występuje z własnym programem kabaretowym Tok Szok, a widzowie cenią ją od lat za niebanalny styl, zwierzęcy magnetyzm oraz zaraźliwe poczucie humoru. Z kolei Zbigniew Buczkowski to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów komediowych, znany m.in. z serialu Graczykowie i Barwy szczęścia, a wcześniej Dom i Alternatywy 4. Widzowie pamiętają go również jako rewelacyjnego Alojzego Bąbla z Akademii Pana Kleksa oraz z wielu występów kabaretowych.
Czy w tych tak poważnych starciach górę weźmie humor warszawski czy polski, rozstrzygnie przede wszystkim publiczność, pomoże jej w tym jednak Andrzej Grabowski, który w czasie gali będzie pełnił rolę arbitra – jedynego sprawiedliwego. Wieczór uświetnią również występy wszystkich laureatów Grand Prix poprzednich edycji Gali, zespołów: Piekarskie Trio, Baba z Chopym, Kasia i Claudia Chwołka oraz Chopcy z Łazisk.
Zapraszamy więc na Pojedynek na Śmiech i Życie między artystami śląskimi i warszawskimi; na starcie kabaretowo ujętych stereotypów na temat Śląska i stolicy; na pojedynek seriali Święta wojna i Ranczo, słowem – na wieczór pełen wybornego humoru i znakomitej zabawy.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).