2013-12-09 RUSSIAN NATIONAL BALLET - JEZIORO ŁABĘDZIE
Archiwum„Jezioro łabędzie” to najbardziej znane i cenione dzieło w całej historii tańca klasycznego. Premiera tego słynnego spektaklu odbyła się w 1877 roku i mimo że dziś jest to niewyobrażalne, wydarzeniu temu daleko było do sukcesu. Dopiero w 1894 roku ta genialna kompozycja Piotra Czajkowskiego zyskała odpowiednią oprawę, a to za sprawą niezwykłej choreografii Mariusa Petipy oraz Lwa Ivanowa. Ci wspaniali artyści do dziś uważani są za „architektów” światowego sukcesu „Jeziora łabędziego”, a stworzone przez nich układy taneczne nadal wzruszają i zachwycają.
„Jezioro łabędzie” ma to, co w balecie klasycznym najpiękniejsze: wspaniałą muzykę, znakomitą choreografię oraz subtelny liryzm i romantyzm. Wszystko to, w połączeniu z dbałością o precyzję wykonania i młodzieńczą pasję tancerzy Russian National Ballet, sprawia, że spektakl ten jest niezapomnianym przeżyciem.
Russian National Ballet to zespół założony w Moskwie, składający się z młodych tancerzy kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, którą cechuje ogromna dbałość o technikę wykonania, ale także – a może przede wszystkim – „rosyjska dusza”, czyli szczególny rodzaj emocji, magii, która porusza każdego widza. Nadzór artystyczny nad zespołem sprawuje Siergiej Radchenko – wieloletni solista Teatru Bolshoi, a przez 25 lat partner światowej sławy primabaleriny Mai Plisieckiej. Jest on twórcą choreografii do wielu produkcji filmowych, znany jest również jako pasjonat muzyki i tańca hiszpańskiego.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).