2014-05-25 Dzień Matki po ślonsku
Archiwum

Nie masz jeszcze pomysłu jaki prezent zrobić swojej Mamie w dniu Jej święta?
Pomożemy Ci – po prostu zaproś ją do Domu Muzyki i Tańca na Dzień Matki po śląsku.
Na co dzień nie ma zapewne zbyt wielu powodów do śmiechu, tym bardziej więc polecamy tę imprezę, bo u nas na pewno uśmieje się do łez. Zapewni to kabaret Rak – główna gwiazda wieczoru – oraz Mona Lisa, Mariusz Kalaga, Grzegorz Stasiak, Baba z chopym.

Kabaret Rak, czyli śląskie trojaczki, bawi nas już od 30 lat!

Krzysztof Hanke, Grzegorz Poloczek i Krzysztof Respondek swoimi skeczami, nie zawsze zrozumiałymi dla widzów spoza Śląska, niezmiennie wywołują salwy śmiechu i burzę oklasków. Mona Lisa to artystka, która swoimi piosenkami wzrusza od lat. W Polsce występowała niemal we wszystkich prestiżowych miejscach, a zagranicą m.in. w Finlandii, Szwecji, Niemczech, Turcji, Egipcie, USA, Austrii.

Mariusz Kalaga to wokalista spod znaku pop i country, a co ciekawe, prywatnie jest po prostu pracownikiem samorządowym. Obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „Roy’em Orbisonem znad Wisły”.
Na swoim koncie ma uczestnictwo w wielu festiwalach folkowych w kraju i za granicą.

Grzegorza Stasiaka znamy z telewizyjnych seriali „Nauka jazdy” oraz „Święta wojna”. Swoimi skeczami w gwarze śląskiej bawi nas od lat, a konkretnie od 1997 roku, kiedy to zajął drugie miejsce w konkursie „Po naszymu, czyli po śląsku”. I jak na imprezę pod znakiem naszyj godki przystało, wieczór okrasi swoimi szlagierami znany śląski duet Baba z chopym.

Serdecznie zapraszamy, już dziś kup Mamie bilet, bo możesz nie zdążyć.

Gościem specjalnym będzie Krzysztof Kiljański.