2014-11-14 Dżem symfonicznie
Archiwum

55. urodziny to nie lada gratka, dlatego też Dom Muzyki i Tańca starannie dobrał na tę okazję swoich gości. Obchody jubileuszu rozpocznie zespół Dżem, który na początku czerwca w chorzowskim Parku Śląskim obchodził swoje 35. urodziny. Zespół ten nieprzypadkowo został wybrany na inaugurację obchodów naszego 55-lecia – ten koncert na pewno przypadnie do gustu zarówno nastolatkom, jak i tym sporo starszym, wszak Dżemu słucha już kilka pokoleń.
Tak więc 35-latek zagra na urodzinach 55-latka. W Domu Muzyki i Tańca zespół gościł wielokrotnie, to w naszej sali, w listopadzie 2011 roku, odbył się ich koncert z orkiestrą symfoniczną, który został zarejestrowany i trafił na płytę CD, DVD oraz Blu-Ray. Także u nas kręcono fragmenty filmu „Skazany na bluesa”. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto o nich nie słyszał, przypominamy w kilku zdaniach historię zespołu. Grupa Dżem powstała w Tychach, a założona została przez braci Adama i Bena Otrębów oraz Pawła Bergera i Aleksandra Wojtasiaka. Pierwsze wzmianki o tym zespole można znaleźć już w 1973 roku. W grudniu tego samego roku dołączył do nich Ryszard Riedel. W latach 1973-1979 działalność formacji była bardzo nieregularna i aż do 1980 r. miała status amatorski. W 1980 roku grupa otrzymała pierwszą nagrodę na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych w Tychach. W ciągu kilku kolejnych lat zespół dużo koncertował i brał udział w wielu znaczących festiwalach i niemal od początku miał bardzo liczne grono fanów, dzięki czemu zawsze mógł liczyć na pełne sale i gorące przyjęcie. Konsekwentnym działaniem i doskonalonym wciąż warsztatem Dżem zdołał przekonać do siebie niechętnych początkowo krytyków. Obecnie kapela uchodzi za jedną z największych gwiazd polskiej sceny rockowej. Lecz nie zawsze było tak dobrze. W 1994 roku zmarł wokalista Ryszard Riedel (dziś śpiewa w zespole Maciej Balcar), a w 2005 klawiszowiec Paweł Berger (jego następcą został Janusz Borzucki). Kolejne ważne wydarzenia w ich biografii to: 30. urodziny, które grupa obchodziła 3 października 2009 roku w katowickim Spodku, występ w roli supportu przed koncertem AC/DC na warszawskim Bemowie 27 maja 2010 r. oraz 35-lecie, które świętowali na Polach Marsowych w Chorzowie. Podczas koncertu w Zabrzu zespołowi zostanie wręczona kolejna platynowa płyta. Serdecznie zapraszamy - ten wieczór na pewno długo będziecie Państwo wspominać.Wystąpi: Orkiestra Symfoniczna „Le Quattro Stagioni” wraz z dyrygentem Tadeuszem Żmijewskim oraz Poznański Chór Kameralny Bartosza Michałowskiego, który w 2011 nagrał z Dżemem płytę Blu-ray.

Bilety w cenie 70, 95, 105, 120 oraz 150 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).