2014-11-22 Jose Cura i jego goście – wyjątkowy koncert w Zabrzu
Archiwum


Jose Cura uważany jest za jednego z najznamienitszych i najpopularniejszych tenorów ostatnich lat. Porównywany z „wielką trójką” - Carreras’em, Domingo i Pavarottim - cieszy się uznaniem na całym Świecie, począwszy od swojego scenicznego debiutu w 1991 r. Występował kilkukrotnie w Polsce zarówno jako śpiewak, jak i dyrygent. W latach 2001-2004 był pierwszym gościnnym dyrygentem polskiej orkiestry Sinfonia Varsovia.
22 listopada 2014 r. (sobota), godz. 18:00, Jose Cura powróci na polską scenę po wielu latach nieobecności prezentując wyjątkowe wydarzenie. Na koncercie w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca o tytule „ Jose Cura i jego goście” słynny artysta nie tylko zaśpiewa, ale również zadyryguje orkiestrą. W programie koncertu znajdą się sławne arie operowe i znane pieśni. Artyście towarzyszyć będzie Bogusław Morka - wybitny polski tenor oraz Agnieszka Kozłowska – sopranistka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Wykonawcom akompaniować będzie Cracow Event Orchestra, a orkiestrą, na zmianę z Maestro Cura, dyrygował będzie Sebastian Perłowski.

https://www.youtube.com/watch?v=-AqwrL6B4-Y

- Sztuka klasyczna nie umiera. To, co ją zabija, to nasze konserwatywne podejście. Umieszczenie jej pod kloszem, aby powstrzymać jej skażenie zabija kreatywność. W ten sposób to, co w zamierzeniach ma być ochroną kończy się zagładą tego, co chcieliśmy chronić. My wszyscy - artyści, melomani, publiczność - jesteśmy odpowiedzialni za sztukę klasyczną, więc z szacunku dla niej pomóżmy zachować ją żywą - odpowiedział Jose Cura zapytany o to, czy sztuka klasyczna umiera.
Jose Cura jest śpiewakiem wyróżniającym się głosem pozostającym na długo w pamięci słuchaczy oraz aktorem, którego obecność na scenie wnosi oddech świeżego powietrza. Jako artysta łączy w sobie umiejętności reżysera, scenarzysty oraz muzyka doskonałego. Ta niespotykana kombinacja wszechstronności i charyzmy sprawia, że za każdym razem kiedy pojawia się na scenie każda prestiżowa sala koncertowa jest wypełniona po brzegi.

Jose Cura urodził się 5 grudnia 1962 r. w Rosario w prowincji Santa Fe. Jego talent muzyczny rozwijał się błyskawicznie: w wieku 12 lat rozpoczął naukę gry na gitarze pod okiem Juana di Lorenzo. W wieku 15 lat Jose zadebiutował jako dyrygent chóru, a rok później rozpoczął naukę kompozycji u Carlosa Castro oraz naukę gry na fortepianie w szkole Zulmy Cabrera. Wielką pasją nastoletniego Jose był sport – młodzieniec przez pewien czas rozważał nawet karierę zawodowego rugbisty, niemniej za radą swych nauczycieli poświęcił się muzyce.

https://www.youtube.com/watch?v=b2MAdwg1A4E

Niektórzy ludzie uważają, że śpiewacy i aktorzy są na co dzień, jak postacie, w które wcielają się na scenie. Dzieje się tak często, gdy czyjaś kariera, praca jest oparta na odgrywaniu kogoś innego. Dzisiaj mam pięćdziesiąt jeden lat. Gdy zbliżasz się do pewnego wieku, gdy jeszcze nie jesteś stary, ale także już niemłody, to zaczynasz rozumieć, że życiowa mądrość i wrażliwość to jedne z najpiękniejszych rzeczy, które można osiągnąć.

Jose Cura

Bilety na wydarzenie – ceny: 145, 165, 185 i 210 zł - można nabyć na portalach: ticketpro.pl oraz kupbilet.pl.
Bilety można również kupić w salonach Empik w całym kraju, sieci sklepów Media Markt, sieci sklepów Saturn oraz kasie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu - ul. Gen. de Gaulle’a 17, tel. 32 271 56 41, 32 271 56 42.

Bilety VIP – to wyłącznie 30 miejsc, pierwszy rząd, spotkanie z artystami po koncercie – w cenie 299 zł można nabyć tylko u organizatora koncertu.
Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora; Agencja Artystyczna Monolit: + 48 518 522 581, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: + 48 500 263 286, press@monolitart.com.pl.

Bilety w cenie 185 oraz 210 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).