2014-12-06 Goran Bregović Wedding & Funeral Orchestra oraz zespół Enej
Archiwum

Dom Muzyki i Tańca 4 grudnia kończy 55 lat. Nie sposób wymienić wszystkich goszczących tu artystów, ale wspomnieć trzeba tych najznakomitszych, do których należeli zapewne: Artur Rubinstein, Leonard Cohen, B. B. King, Chick Corea, Placido Domingo, Jose Carreras i Montserrat Caballe… Poza nimi były też zespoły muzyczne, artyści opery i baletu, rewii na lodzie, kabaretu, cyrku oraz… znani politycy. Na koncerty do Zabrza przyjeżdżają widzowie z całej Polski, a nawet z zagranicy. Obecnie Dom Muzyki i Tańca to jedna z najlepszych scen koncertowych.

Z okazji 55. urodzin zapraszamy na wyjątkowy koncert do Domu Muzyki i Tańca!
Wystąpi Goran Bregović - najpopularniejszy bałkański artysta - ze swoją Orkiestrą Weselno-Pogrzebową, oraz zespołem „Enej”, który od 2011 roku swoimi przebojami zawojował polskie stacje radiowe.
Całość transmitowana będzie przez TVP2.

Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka.

Goran Bregović pojawi się w Zabrzu ze swoim najnowszym, porywającym do tańca projektem „Champagne For Gypsies”. Będzie to połączenie bałkańskich oraz cygańskich rytmów z nowoczesnym i rockowym brzmieniem. Kolejny gość to „Enej” - polski zespół rockowo-folkowy, który w 2011 roku wygrał program Must Be The Music w telewizji Polsat. Od tego czasu przeboje tej grupy biją rekordy popularności w sieci i królują na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce.

Zapraszamy na koncert!

Bilety w cenie 105, 115, 135 oraz 155 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).