2015-10-14 Włoska Gala Operowa
Archiwum

Włoska Gala Operowa to przygotowany starannie koncert, na który składają się najpiękniejsze fragmenty z najsłynniejszych oper.
W muzyce takich mistrzów opery jak Gaetano Donizetti, Giacomo Puccini, Gioacchino Rossini czy Giuseppe Verdi, odnajdziemy cały skomplikowany świat ludzkich uczuć i namiętności i....... jak w życiu: trochę smutku, trochę radości...

Usłyszymy m. in. poruszającą „Pieśń o wierzbie” Desdemony, czy choćby dramatyczny duet Aidy i Amonastra „Ciel! Mio padre!”. W kalejdoskopie Verdiowskich bohaterów znajdzie się również nieszczęśliwy ojciec Król Filip i zakochana bez pamięci Violetta z Traviaty, która przeżywa pierwszą wielką miłość.

Czeka nas także spora dawka humoru..., za którą odpowiedzialny będzie Gioacchino Rossini i jego Cyrulik sewilski. Zapewniamy, że trudno będzie zachować powagę, kiedy na scenie pojawi się Figaro, cyrulik, który w popisowej arii „Largo al factotum” opisuje siebie jako człowieka do wszystkich zadań: golibrodę, balwierza, powiernika, swata i posłańca. W arii „Il vecchiotto cerca moglie" rozbawi nas wiecznie utyskująca służąca Berta - wyrazi ona swoje oburzenie postawą starca, któremu miłość odebrała rozum, każąc mu starać się o względy młodej dziewczyny. Usłyszmy także, w niecodziennej lekcji śpiewu, przezabawny duet na dwa soprany - humoreskę „Dwa koty”. Nie zabraknie również słynnej arii Don Basilia „La calunnia” („Aria o plotce”) porównującej plotkę do burzy zaczynającej się lekkim zefirkiem obmowy a kończącej się niszczącym kataklizmem niesławy.

Nasi artyści, wśród których znajdą się soliści z Włoch m.in. – Silvia Rampazzo (sopran), Roberto Jachini Virgili (tenor) – i z Polski m.in. Monika Michaliszyn (sopran), Damian Konieczek (bas) oraz Roncole Verdi Orchestra prowadzona przez niezwykle spontanicznego pełnego muzycznej pasji Stephena Ellery'ego (Anglia), ani na moment nie pozwolą wkraść się znużeniu czy monotonii. Zwłaszcza, że usłyszymy także – w mistrzowskim wykonaniu – pieśni neapolitańskie z „O sole mio”, „Wróć do Sorrento” czy „Santa Lucia”.

Bilety w cenie 70, 90 oraz 110 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).