2016-01-16 XXIV Gala wręczenia laurów umiejętności i kompetencji
Archiwum


Po raz kolejny podziękujemy Najlepszym!

16 stycznia 2016 r. grono Laureatów, parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, rządu, samorządów terytorialnych oraz przedsiębiorców – łącznie ponad 2000 znamienitych gości - zgromadzi się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu podczas Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji. Początek uroczystości o godzinie 17.00.

Diamentowe, Kryształowe, Platynowe oraz Złote Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane są w ramach podziękowań już niemal od dwudziestu pięciu lat. Wręczane są nieprzeciętnym osobowościom, firmom, instytucjom i organizacjom, które wyróżniają się niezwykłą aktywnością.

Idea laurów jest ponadczasowa, ma łączyć ludzi oraz wskazywać wartości, na których warto budować ład społeczny. To niestrudzone poszukiwanie dobra, którego nie brakuje w naszym regionie. Uroczystość Laurów stwarza okazję do jego pokazywania – podkreśla Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Przewodniczący Kapituły Laurów.

Wśród dotychczasowych Laureatów znalazły się takie osobistości jak: Lech Wałęsa, Ojciec Święty Jan Paweł II, José Manuel Durão Barroso, Javier Solana, Jan Nowak Jeziorański, Aleksander Kwaśniewski, Bogdan Borusewicz, czy Krzysztof Penderecki. W tym roku na podstawie decyzji Kapituły najważniejszy Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji zostanie wręczony Hannie Suchockiej, która obejmowała urząd premiera RP w latach 1992-1993 r.

W części artystycznej XXIV edycji Laurów Umiejętności i Kompetencji odbędzie się specjalny koncert dedykowany Laureatom pt. „Ray Wilson - Genesis Classic”, podczas którego będzie można usłyszeć największe przeboje grupy Genesis oraz utwory solowe Raya Wilsona w wykonaniu samego artysty.

Więcej informacji na stronie: www.laury.rig.katowice.pl