2017-11-23 Zespół „Śląsk” i Przyjaciele
Archiwum

Zespół „Śląsk” i Przyjaciele to wyjątkowy koncert, na który zapraszamy 23 listopada o godz. 19.00 do Domu Muzyki i Tańca. Będzie to wielkie wydarzenie artystyczne, zorganizowane w ramach jubileuszu 65-lecia Zespołu „Śląsk”. Na zabrzańskiej scenie spotkają się dwa folklorystyczne żywioły - obok Zespołu „Śląsk” wystąpi Słowacki Artystyczny Zespół Ludowy „SLUK”. Współpraca obu zespołów to efekt wieloletniej przyjaźni, przekładającej się na wspólne przedsięwzięcia artystyczne. Słowacki „SLUK” powstał w 1949 r. i z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością. Inspirując się autentycznym folklorem słowiańskim, tworzy widowiska na najwyższym poziomie. Obchodzący swój jubileusz Zespół „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych realizująca ok. 120 koncertów rocznie. Repertuar zespołu to wielka skarbnica polskiej kultury. „Śląsk” wystąpił ponad 8 tysięcy razy dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach na pięciu kontynentach.
Efektowne widowisko zorganizowane w ramach jubileuszu 65-lecia Zespołu „Śląsk”, w którym będzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach układy choreograficzne, usłyszeć charakterystyczne dla obu krajów dźwięki ludowej muzyki oraz pieśni będące odbiciem słowiańskiej duszy Polaków i Słowaków, a także podziwiać bajecznie kolorowe stroje, jest częścią ekskluzywnej trasy koncertowej obu zespołów. We wrześniu ich wspólny występ podbił serca publiczności w Bratysławie. Tym razem niepowtarzalną okazję zobaczenia tego muzycznego widowiska będzie miała publiczność w Domu Muzyki i Tańca.

Bilety w cenie 30, 40 oraz 50 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).