2018-02-10 Zemsta Nietoperza – spektakl muzyczny
Archiwum

Tym razem zapraszamy Państwa na najpopularniejszą, i chyba najpiękniejszą, operetkę Johanna Straussa. Gabriel von Eisenstein, wzięty finansista, skazany przez sąd na karę więzienia postanawia ostatni dzień swojej wolności spędzić na balu wydanym przez księcia Orłowskiego. Impreza jest pretekstem do ośmieszenia Eisensteina, który rok wcześniej, podczas zabawy karnawałowej, porzucił swego przyjaciela Falka w centrum Wiednia, zmuszając go do powrotu do domu w stroju nietoperza…
Skomponowanie tego dzieła zajęło Johannowi Straussowi zaledwie kilka tygodni, a prapremiera okazała się olbrzymim sukcesem. Polska wersja tej brawurowej komedii pomyłek ma jeszcze jedną zaletę – autorem jej tłumaczenia jest Julian Tuwim.

REŻYSERIA: Tomasz Białek
KIEROWNICTWO MUZYCZNE: Wiesław Gawałek
CHOREOGRAFIA: Agnieszka Bednarz
OBSDA:
ROZALINDA - Justyna Dyla
GABRIEL von EISENSTEIN - Dariusz Pietrzykowski
FRANK - Jarosław Tyran
GIGI ORLOWSKI - Tomasz Białek
ALFRED - Bartosz Nowak
DR FALKE - Wiesław Gawałek
DR BLIND - Jerzy Bytnar
FROSZ - Jerzy Gościński
ADELA - Anna Pieszka
IDA - Barbara Pakura-Brzoska
Orkiestra pod batutą Mieczysława Ungera, tancerze Teatru Muzycznego Castello oraz słuchacze Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach.

Bilety w cenie 45, 60, 75 oraz 85 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).