2018-11-30 Księżniczka Czardasza
ArchiwumTeatr Muzyczny Castello zauroczył nas jakiś czas temu najpiękniejszą operetką Johanna Straussa „Zemsta nietoperza”, dlatego też zaprosiliśmy ich do Zabrza ponownie. Tym razem zobaczymy równie piękną operetkę – „Księżniczkę czardasza” Imre Kálmána.
Ognisty czardasz i podejrzane lokale Budapesztu stanowią tło burzliwej historii miłosnej księcia Edwina Lippert-Weylersheim i śpiewaczki Sylvii Varescu. Edwin, zakochany w artystce teatru „Orpheum”, zamierza zawrzeć z nią związek małżeński. Aby nie dopuścić do skandalu, rodzina księcia sprzeciwia się temu mezaliansowi, tym bardziej, że jest on już zaręczony ze swoją kuzynką Stasi.
Splot wydarzeń sprawia, że Sylvia po udanym tournée po Ameryce pojawia się na jednym z balów rodziny Weylersheim i podbija serca wszystkich gości. Jak potoczą się dalsze losy zakochanych bohaterów? Tego dowiedzą się Państwo, oglądając jedną z najsłynniejszych w świecie operetek, w której zabrzmią takie przeboje jak „Artystki z variété”, „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”, „Tak całkiem bez dziewczątek na nic świat”.

To wspaniała okazja na spędzenie niezapomnianego wieczoru andrzejkowego.

OBSADA
Sylvia: Naira Ayvazyan
Edwin: Dariusz Pietrzykowski
Stasi: Monika Rajewska
Boni: Tomasz Białek
Feri: Wiesław Gawałek
Książę Leopold: Jacek Nowosielski
Księżna Anhilda: Grażyna Nowosielska
Kamerdyner: Jarosław Tyran
Tancerze Teatru Muzycznego Castello
Orkiestra „Unger Ensemble” pod dyrekcją Mieczysława Ungera.

Reżyserem spektaklu oraz odtwórcą jednej z głównych ról jest Tomasz Białek – uczestnik obecnej edycji programu „Mam Talent”.

Czas trwania: 2 godz. 15 min (w tym jedna przerwa).

Bilety w cenie 45, 60, 75 oraz 85 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).