2019-01-19 XXVII Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji
Archiwum

XXVII Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji już 19 stycznia 2019 roku

Od 27 lat Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach pielęgnuje tradycję przekazywania podziękowań wybitnym osobowościom życia publicznego, kulturalnego i gospodarczego. 19 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostanie rozdanych 69 statuetek Laurów Umiejętności i Kompetencji.

- Celem Laurów Umiejętności i Kompetencji jest zwrócenie uwagi na autorytety – niezwykle potrzebne w dzisiejszych czasach. To również próba przypomnienia o uniwersalnych wartościach i osobach, które kierują się nimi w swoich działaniach – mówi Tadeusz Donocik, Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Najwyższym wyróżnieniem - Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji zostanie uhonorowany wybitny kardiochirurg, transplantolog, legenda polskiej medycyny, prof. dr hab. n. med. Marian Zembala. Lista pozostałych Laureatów jest bogata i ilustruje dokonania ważne i wielkie w skali regionu, kraju, a często Europy. Wśród dotychczasowych Laureatów znalazły się takie osobistości jak: Ojciec Święty Jan Paweł II, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Durão Barroso, Sekretarz Generalny NATO Javier Solana, Emisariusz Komendy AK i Rządu RP w Londynie Jan Nowak Jeziorański, Komisarz UE ds. Energii Andris Piebalgs, Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz czy wybitny polski kompozytor Krzysztof Penderecki.

Gala wieńcząca XXVII edycję Laurów odbędzie się 19 STYCZNIA 2019 R. O GODZ. 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, który od lat wspiera wydarzenie.
W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz sobotnimi uroczystościami pogrzebowymi, zapowiadany jako towarzyszący Gali koncert zespołu Sound’n’Grace nie odbędzie się.

Strona wydarzenia:
laury.rig.katowice.pl
Obowiązują stroje wieczorowe.