Krzysztof Krawczyk
Archiwum

Bo jesteś Ty

23 kwietnia 2006 r. godz. 17.00

[inline:01=Zdjęcia z imprezy]23 kwietnia 2006 r. o godz. 17.00 wystąpił w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu Krzysztof Krawczyk, który kończy w tym roku… sześćdziesiąt lat. Piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Debiutował w 1963 r. jako wokalista i gitarzysta w zespole TRUBADURZY, którego był współzałożycielem. Choć skład kultowego wówczas zespołu zmieniał się, Krawczyk trwał w nim przez trzynaście lat.

Płyta BYŁAŚ MI NADZIEJĄ otworzyła artyście drzwi do solowej kariery. Popularność Krawczyka z dnia na dzień rosła. Występował na wielu festiwalach, m.in.: w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze, Kołobrzegu. Koncertował w NRD, Związku Radzieckim, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Irlandii oraz na Kubie.

W 1980 r. wyjechał na tournee do USA, gdzie koncertował głównie w klubach Chicago i Las Vegas. Do kraju wrócił po pięciu latach. Poważny wypadek samochodowy, który zdarzył się w 1988 r., zmusił go do rozstania ze sceną na dwa lata. Wykonawca niejednokrotnie podkreśla, że wypadek zmienił całkowicie jego dotychczasowe życie. Zaczął inaczej patrzeć na życie.

Jego przeboje „z tamtych lat” zna cała Polska. Piosenki takie jak: PAROSTATEK, JAK MINĄŁ DZIEŃ, PAMIĘTAM CIEBIE Z TAMTYCH LAT czy chociażby OSTATNI RAZ ZATAŃCZYSZ ZE MNĄ - publiczność pamięta do dziś. Współpracował m.in. z: Goranem Bregovićem, Andrzejem Smolikiem, Edytą Bartosiewicz, Muńkiem Staszczykiem z zespołu T. LOVE, Andrzejem PIASKIEM Piasecznym, Kasią Nosowską, Janem Borysewiczem oraz Anią Dąbrowską. Gościnnie zaśpiewał na płycie Roda Stewarta. Najwięcej emocji wzbudziła jego płyta z 2002 r. BO MARZĘ I ŚNIĘ, która sprzedała się w ponad stu tysiącach egzemplarzy.

(łopuch)