Paris Can Can
Archiwum

10 czerwca 2006 r. godz. 19.00

Legendarna rewia z Paryża

[inline:02=Galeria fotografii]Paris Can Can - legendarna rewia z Paryża po raz pierwszy w Polsce. Ten efektowny spektakl rodem z serca Francji można było zobaczyć 10 czerwca 2006 r. w Domu Muzyki i Tańca.

Paryż – miasto świateł i luksusu, miasto Moulin Rouge i Follies Bergere, miasto żabotów, koronkowych haleczek i czarnych pończoch w najbardziej znanym tańcu, jaki kiedykolwiek powstał. Jedynie to miasto mogło stać się domem Paris Can Can. Zmysłowy świat francuskiego kabaretu przyciąga wielu koneserów piękna i luksusu już od 120 lat. Teraz paryska rewia zawitała również do Polski, aby olśnić publiczność wyrafinowaną megaprodukcją z pogranicza humoru i erotyki.

Sześciu amerykańskich i francuskich choreografów połączyło swoje siły w stworzeniu eleganckiego i ekscytującego przedstawienia. Powstał spektakl tak charakterystyczny dla nocnego życia Paryża – zainspirowany przez francuskie perfumy, zatłoczone ulice i znane osobowości świata – a to wszystko unieśmiertelnione w legendarnym tańcu – francuskim kankanie. Legendarne show narodziło się na nowo w najbardziej olśniewającej rewii, będącej kwintesencją energetycznego, nocnego życia Paryża. Przesycony atmosferą francuskiej stolicy doskonale oddaje nastrój niesamowitej ery rozrywki. Paris Can Can zachwyca fascynującą scenografią i barwnymi kostiumami, które doskonale współgrają z żywą muzyką, tworząc wyjątkowy, zapierający dech w piersiach spektakl. Niezwykle energetyczne przedstawienie, pełne zmysłowości i frywolnego humoru przeniesie widzów do Paryża z dawnych lat, gdzie kankan był królem każdej nocy.

Na deskach słynnego, paryskiego Moulin Rouge występowały wielkie gwiazdy, Ella Fitzgerald, Liza Minelli, Frank Sinatra, Elton John... Wszyscy oni pragnęli zaznać rozmachu paryskiej gali, której kiedyś doświadczały jedynie największe osobistości francuskiej rozrywki - Maurice Chevalier, Jean Gabin, Edith Piaf czy Yves Montand. Pomimo upływu lat koncepcja paryskiego kabaretu pozostaje wciąż taka sama: pióra, klejnoty, świecidełka, cekiny, bajeczna scenografia, wspaniała muzyka i oczywiście najpiękniejsze kobiety świata.

Paris Can Can odtwarza pełen barw świat Henri de Toulouse-Lautreca, wprowadzając widza w fascynującą muzyczną przygodę. Zarówno piosenkarze jak i tancerze prezentowali swoje umiejętności w wielu miejscach na świecie. Na scenie zobaczą Państwo kilkunastu wyjątkowo utalentowanych tancerzy, którzy swoją karierę zaczynali w słynnym Moulin Rouge. Jednak talent nie jest główną zaletą wykonawców. Niepospolita uroda i piękne ciało to jedno z najważniejszych wymogów stawianych tancerkom Paris Can Can. Muzyka i dekoracje zostały stworzone specjalnie do tego przedstawienia (oparte na tradycji kankana, niezmiennej od dziesiątków lat) przez wybitnych i wielokrotnie nagradzanych artystów. Oszałamiający, seksowny głos wokalistki Paris Can Can stanowi doskonałe tło dla pełnej świateł i barw rewii.

Suknie i kostiumy Paris Can Can są projektowane i szyte w centrum świata mody – w Paryżu. Aby sprostać wymaganiom publiczności, złaknionej przepychu i luksusu, tancerze zmieniają stroje aż dziesięciokrotnie podczas każdego show. Klejnoty i piękne, strusie pióra to z pewnością dodatkowa atrakcja dla miłośników francuskich rewii. Biżuteria, stworzona z najcenniejszych kamieni, ubezpieczona na niebagatelną sumę miliona euro jest dzień i noc pod ścisłym nadzorem specjalnie wyszkolonej ochrony.

Paris Can Can występuje na całym świecie. Ostatnie kraje, które odwiedzili, to m.in.: Stany Zjednoczone, Tajwan, Portugalia, Norwegia, Liban, Belgia, Nowa Zelandia, Australia, Francja, Korea, Wielka Brytania.

(oprac. organizator)