2014-04-13 KAYAH - Transoriental Orchestra
Archiwum

TRANSORIENTAL ORCHESTRA KAYAH

Kayah zaprasza w egzotyczną podróż z jej najnowszym niezwykłym projektem Transoriental Orchestra.
Nie jest tajemnicą, że Kayah fascynuje się i inspiruje muzyką world i od dawna marzyła o realizacji takiego projektu.
Impulsem do jego powstania było zaproszenie na Festiwal Warszawa Singera w 2012 roku.

Kayah postanowiła zaprezentować repertuar: pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu.
Żeby zrealizować to wyzwanie, zaprosiła do współpracy wybitnego kompozytora filmowego i producenta Atanasa Valkov.
Wspólnie wybrali utwory i zaprosili do współpracy wybitnych solistów i instrumentalistów z różnych stron świata. Tak powstał wielokulturowy zespół Transoriental Orchestra, w muzyce którego słychać brzmienia perskie, słowiańskie, afrykańskie,
bałkańskie i przede wszystkim żydowskie. Sukces koncertu na festiwalu przerósł wszelkie oczekiwania.
To przekonało autorów do nagrania płyty, a zespół został zaproszony na kolejną edycję festiwalu! Album Transoriental Orchestra ukazał się w listopadzie w 2013. W ciągu kilku dni/tygodni płyta zyskała status Złotej.

Pierwsze koncerty Transoriental Orchestra, stały się niezapomnianymi wydarzeniami. Kayah na żywo śpiewa po hebrajsku, ladino, w jidysz i arabsku. Na scenie towarzyszy jej kilkunastu muzyków pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, grających na orientalnych instrumentach jak: santur, oud, saz, bouzouki, darabuka czy bendir. Występy mają niezwykły ładunek emocji i energii. Wszystkie dotychczasowe koncerty Transoriental Orchestra wyprzedały się w ciągu kilku tygodni.

W kwietniu Kayah wraz z zespołem powraca, żeby zagrać trasę z materiałem z tego wspaniałego albumu, który pokrył się już platyną! Wystąpi w najlepszych salach koncertowych w Polsce: Sali Kongresowej w Warszawie, Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, Sali Ziemi w Poznaniu, Arenie w Gdyni i Orbicie we Wrocławiu.

Więcej informacji o Transoriental Orchestra na www.kayah.pl

Organizator: Good Music Productions Good Music Productions

Bilety w cenie 100, 120, 140 i 160 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).